На невеликому виробництві імбирних пряників отримують близько 30 тис грн чистого прибутку в місяць. Бізнес, який розпочинають з використанням домашнього кухонного приладдя, окуповується з першого місяця. Професійне обладнання докуповують поступово на виручені з продажу кошти.
Про це Gazeta.ua розповідає Катерина Самарська-Сагайдаченко з Луганська. 10 років займалася професійним вокалом, виступала зі своєю групою "СпекаТака". Співала за контрактами в Арабських Еміратах та Китаї. Перед початком війни переїхала до Харкова, де відкрила студію з випічки імбирних пряників-сувенірів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "На костюмах для танців заробляють від 5 тисяч" - чому економіст стала швачкою
"Ще в Луганську подобалося пекти торти для сімейних свят та вечірок. Кулінарні курси не закінчувала. Вчилася самотужки, методом проб і помилок. Рецепти кондитерських виробів шукала в інтернеті. Якось побачила імбирні пряники. Вирішила спекти і розписати таке печиво самотужки. Ідеї змальовувала з картинок. Поступово почала створювати власні малюнки. Пекла пряники для рідних, дарувала знайомим, - розповідає Катерина Самарська-Сагайдаченко. - Перетворити хоббі на бізнес спочатку не планувала. Ідея з'явилася, коли потрапила на виставку ручної роботи. На печиво був попит, люди його охоче купували. Подумала, можна так заробляти".
Працювати починала вдома. Згодом відкрила власну студію з виробництва печива. Щоб закупити нове обладнання подала заяву на участь у гранті. На бізнес-ідею Катерині виділили 95 тис грн. На ці гроші придбала два холодильники, столи для борошняних робіт та художнього розпису, піч, тістоміс та стелаж.
В місяць продається від 1 тисячі до 5 тис пряників. Печиво коштує від 30 гривень. Катерина має в команді бугалтера та працівників, які печуть печиво. Пекарі отримують від 3 до 4 тисяч гривень заробітної плати залежно від кількості виконаної роботи. Розфарбовує печиво дівчина сама.
"Перше замовлення - десять пряників, зробила для знайомої на 14 лютого, День Святого Валентина.Спочатку шукала клієнтів в Інтернеті, разом з помічницями брала участь на ярмарках. Вже згодом з'явилася клієнтська база. Є індивідуальні замовлення на дні народження, корпоративні заходи, інші свята. Також замовляють пряники кондитери для прикраси тортів. До кожного свята готовим колекцію подарункових пряників. Найбільне замовлення в одні руки було на 1300 пряників".
Катерина Самарська-Сагайдаченко також активно займається волонтерською діяльністю. Пече та передає патріотичне печиво для військовослужбовців, які стоять на блокпостах.
21-річна Наталія Держипільська заснувала власний бренд іграшок ручної роботи "Denata Toys". Дівчина відкрила власний магазин, де продає свої вироби та проводить майстер-класи для дітей і дорослих у місті Дружківка. Виїхала туди у 2014 році з з Ясинуватої Донецької області. За освітою вона швачка. Певний час працювала у місцевому ательє. Згодом захопилася пошиттям іграшок та перетворила улюблену справу на заробіток.
Коментарі