понеділок, 31 березня 2025 12:43

В "Тузлівських лиманах" помітили рідкісних птахів, які пережили бомбардування росіян
5

У Національному природному парку "Тузлівські лимани" помітили рідкісних птахів - чоботарів.

Вони дуже постраждали через війну, повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв.

"Тиждень як до Національного природного парку "Тузлівські лимани" з Африки прилетіли чоботарі Recurvirostra avosetta. Цей вид птахів дуже постраждав під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну у зв'язку з бомбардуванням улюблених ними водно-болотних угідь у парку", - наголосив науковець.

Чоботар синьоногий, шилодзьобка (Recurvirostra avosetta) 0 прибережний птах ряду сивкоподібних. Включено до Червоної книги України (статус - рідкісний), до Боннської та Бернської конвенцій. Це один з 4 видів роду, єдиний монотиповий вид у фауні України.

Довжина птаха - 42-47 см, вага до 350 г, живляться ракоподібними, личинками комах, червами, молюсками, зрідка насінням рослин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помітили рідкісну полярну сову з незвичайним забарвленням

Вид поширений у Південній Європі, Південній Азії, Африці. В Україні звичайний птах узбережжя Чорного й Азовського морів: від Дунаю до Східного Приазов'я. Зимує він на сході Середземномор'я.

До повномасштабного вторгнення в Україні гніздилося 5-7 тис. пар, головним чином у дельті Дунаю, на озерах Сасик, Шагани-Алібей-Бурнас, Малий Сасик, Акмонайських, Будацькому, Куяльницькому, Тилігульському, Молочному лиманах, Ягорлицькій, Тендрівській, Джарилгацькій, Каркінітській затоках, Сиваші, Олександрівській та Обитічній косах, у гирлі річки Берди, на Бердянській і Кривій косах. З 1990-х рр. чисельність зменшилася через втрату гніздових біотопів.

Страуси часто стають героями міфів та хибних уявлень. Одне з них стверджує, що ці великі птахи ховають голову в пісок, коли відчувають страх. Вчені розвіяли цей міф і пояснили справжню поведінку страусів у моменти небезпеки.

На відміну від птахів, які будують гнізда, страуси викопують неглибокі ямки в піску або бруду, щоб відкласти яйця. Обоє батьків кілька разів на день перевертають яйця, щоб забезпечити їм тепло. Здалеку може здатися, що страуси зариваються головою в землю.

Зараз ви читаєте новину «В "Тузлівських лиманах" помітили рідкісних птахів, які пережили бомбардування росіян». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути