29 березня українці зможуть побачити часткове сонячне затемнення.
Це явище відбувається, коли Місяць не повністю закриває Сонце, пише Space.
Тоді Сонце, Місяць і Земля вишикуються в одну лінію. Проходячи між Сонцем і нашою планетою, Місяць тимчасово закриє його собою, занурюючи частину земної поверхні в темряву.
Повним затемнення буде лише для мешканців південного сходу Канади, тоді як в інших регіонах його можна буде побачити лише частково.
Глибоке часткове сонячне затемнення можна буде побачити з Північної півкулі. В цей час місячна тінь буде довго рухатися поверхнею Землі, хоча в деяких районах Землі затемнення триватиме лише кілька хвилин. Хоча Місяць не повністю закриває Сонце, це однаково буде відносно велике сонячне затемнення.
Хоча це астрономічне явище буде видно з більшої частини Європи, найкраще часткове сонячне затемнення можна буде побачити на північному сході Північної Америки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найтриваліше повне сонячне затемнення століття: коли дивитись унікальне явище космосу
Під час часткового сонячного затемнення в Північній Америці до 94% Сонця буде закрито Місяцем, водночас в Європі Місяць буде закритий від 86% до 15%. На північному заході України також можна побачити часткове сонячне затемнення, щоправда, Сонце буде трохи закрите Місяцем. Це астрономічне явище триватиме від 10:50 до 14:43 за київським часом. За цей час можна буде спостерігати абсолютно різні затемнення в різних областях Землі та з різною тривалістю.
Загалом понад 800 млн людей стануть свідками часткового сонячного затемнення 2025 року.
Дивитися на Сонце без захисту небезпечно для зору. Для спостереження рекомендують спеціальні затемнені лінзи.
У лютому 2025 року астрономи та любителі зірок мають унікальну можливість спостерігати рідкісне космічне явище. 21 січня відбулося вирівнювання семи планет навколо Сонця. Венера, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун будуть одночасно видимі з Землі.
А 28 лютого буде видно сім планет Сонячної системи. Сатурн, Меркурій, Нептун, Венера, Уран, Юпітер і Марс, вишикуються в одну лінію. Астрономи називають таке явище великим планетарним з'єднання.
Коментарі