
14 липня згадують святого апостола Акилу. Акила разом з дружиною Прискіллою жив у Італії, де вони займалися виготовленням наметів. Під час місійницьких зусиль апостола Павла, Акила та Прискілла прийняли християнство, віддавши свої серця Господу.
Павло поставив Акилу єпископом у місті Гераклея. Акила став відданим проповідником Христового вчення. Він відправився в Азію, Ахаї та Іраклію, де виконав благочестиве завдання приведення душ до спасіння та відвернення людей від язичницьких поклонінь.
Акила та Прискілла зіткнулися з численними випробуваннями та переслідуваннями і загинули за Христову вірність.
Що не можна робити
Не варто викидати залишки їжі зі столу.
Не можна вести ділові розмови, домовлятися.
Заборонено пити алкогольні напої.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковні свята липня: коли Успіння святої Анни, Іллі та Пантелеймона
Прикмети
Суха погода обіцяє теплу осінь;
вже почали червоніти на деревах листочки - буде великий урожай грибів;
почути глухий грім - дощ буде тихим;
дощить - ще тиждень буде лити дощ;
у водоймах плавають чайки - буде хороша погода.
Вважалося, що цього дня потрібно обов'язково зробити якусь добру справу і встигнути це до заходу сонця. Тоді людина отримує щасливий подарунок долі.
25 липня українці за новим церковним календарем відзначають Успіння праведної Анни. Торік це свято вшановували 7 серпня. Свято приурочене матері Діви Марії, праведній Анні, яка здавна вважалася покровителькою жінок, особливо матерів. Цього дня їй моляться, просячи про заступництво, допомогу у вагітності, легких родів та зцілення від безпліддя.
Анна була дружиною святого Йоакима і матір'ю Пресвятої Діви Марії. Вони довго не мали дітей, але після багатьох молитов і обітниць Бог почув їхні прохання, і Анна народила Марію, яка стала Матір'ю Ісуса Христа. Анна та Йоаким завжди вважали своє батьківство благословенням від Бога, і виховали Марію в любові та побожності.
Коментарі