Українське сало є смачним і ситним продуктом, в якому багато насичених жирів.
Але вони повинні становити меншу частину добової дози всіх жирів у харчуванні. Тому багато сала їсти на день не потрібно, достатньо 10-30 г, каже нутриціологиня Анастасія Голобородько в Telegram.
"У салі є і омега 3, і омега 6, і омега 9 кислоти в нормальному, збалансованому співвідношенні, що важливо для організму. Вітаміни A, D, E. Селен як антиоксидант і помічник роботи щитовидної залози. Сало краще поєднувати із сирими овочами та зеленню. Природні ферменти овочів допоможуть йому краще засвоїтися", – розповіла нутриціологиня.
Сало належить до категорії насичених жирів. Насичені жири повинні становити меншу частину добової дози всіх жирів у харчуванні. Це ті жири, у яких молекули перенасичені воднем. Запам'ятати просто: насичені жири залишаються жорсткими за кімнатної температури. Джерела – м'ясо, вершкове масло, сири та інші жирні молочні продукти, вершки та сметана, кокосова та пальмова олія. В організмі виконують найважливіші функції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вранці, вдень чи увечері: коли їсти сало найкорисніше
Найкращі – жири із субпродуктів, м'яса та дичини на кістки, сала, страв із цілісних тушок птахів та риб, приготованих із кістками та оболонками.
Для багатьох сало є щоденними ласощами. Але не всі впевнені, що його можна вживати занадто часто чи багато.
За словами дієтологів, до питання вживання сала слід підходити так, як і до будь-яких інших продуктів. Тобто потрібно дотримуватися золотого правила ‒ добре те, що в міру.
Коментарі