середа, 09 вересня 2009 07:21

Працівників заводу "Таврія" закидали камінням

"Я таке лише в кіно бачила, — зітхає 42-річна Олена Лонська з міста Нова Каховка на Херсонщині. — Живих людей закидали камінням за те, що вони боронили своє майно".

Увечері минулого четверга, 3 вересня, майже 200 чоловіків намагалися захопити коньячний завод "Таврія". У робітників шпурляли каміння, труїли їх сльозогінним газом, димом, розстрілювали з травматичних пістолетів. Скалічили 30 працівників підприємства.

— Десь о восьмій вечора до прохідної під"їхав бусик, — згадує Лонська. — За ним — іще три здоровенних автобуси. Висипалися чоловік 200. У чорній формі, захисних шоломах, із щитами, кийками, наручниками.

Заводчани заблокували двері адміністративного приміщення, ввімкнули сирену. За кілька хвилин збіглися майже 300 робітників, які живуть поряд. Багато хто був у капцях.

— Бандюги проривалися, але наші не пускали, — веде далі Олена Лонська. — Тоді в нас почали пирскати газом, пускати дим, стріляти, жбурляти каменюки.

— Люди падали, кашляли, — додає 52-річна Ольга Островерхова, редактор місцевої газети "Деловые новости". Вона була свідком подій. — Робітники були незахищені.

— Із тими відморозками голими руками не повоюєш, — підхоплює Олена Лонська. — Але наших підтягувалося все більше, вони громили автобуси. Було серед нас і кілька міліціонерів. Ті нічого не робили. Тоді ми подзвонили їхньому начальству. Розповіли, як міліція ховається за жіночі спини.

Працівники розбили нападників на дві групи. Одну притисли до паркана.

— Картина жахлива: наші в крові, з розбитими головами тиснуть бандюг, — говорить Лонська. — Хотіли розірвать їх. Але прийшов директор, наказав до приїзду міліції нікого не чіпати. Тут пішла чутка, що бандитам на підмогу їде ще 200 чоловік. Тоді наші завели трактори, зробили загорожу перед підприємством. Згодом "Беркут" забрав цих хлопців.

— Ми затримали 169 нападників, — заявляє 44-річний Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ. — Вони не мають постійного місця роботи. Їх найняли на вулиці за 50–100 доларів для того, щоб вони утримували комбінат протягом 5 годин.

У лікарні перебувають 39 скалічених: 30 заводчан, сім нападників і двоє міліціонерів. У них рубані рани голови, черепно-мозкові травми. Прокуратура порушила кримінальну справу. Організатора ще не знайшли.

— Тут і дурному ясно, що це все замовив Валерій Шамотій, — стверджує Олена Лонська. — Ми не даємо йому грабувати підприємство, от він і захоплює силою. Серед нападників бачили Максима Вайбуса з фірми "Логос". Шамотій обіцяв йому посаду директора нашого заводу.

"Таврія" — агропромисловий комплекс у Новій Каховці. Його засновниками вважають європейських колоністів Жана Жатона, Юлія Майєра і Луї Гехлера, які 120 років тому посадили в степах виноградники.

Зараз у комплексі працюють майже 2 тис. людей. Доглядають 1300 га виноградників, роблять коньяки, вина. Є власний санаторій-профілакторій, Палац культури, спортивно-оздоровчий комплекс.

— "Таврія" пережила революції, війни, голодомори, репресії, боротьбу компартії з пияцтвом, — каже 61-річний Анатолій Яковлєв, директор музею "Таврія". — Наші вина пили й "білі", й "червоні". Ми — єдиний завод в Україні, який виготовляє коньяк за класичною технологією. А зараз нас хочуть знищити.

Дев"ять років тому підприємство продало 14% акцій Валерію Шамотію. Він мав мережу магазинів, обіцяв вийти на міжнародні ринки, модернізувати виробництво.

— Спочатку навіть виконував зобов"язання: купив кілька тракторів, — говорить 55-річний Олександр Сидоренко, директор заводу. — Але за рік вибудував схему, як красти гроші підприємства. Шамотій забирав коньяк, а грошей не повертав. За вкрадене скуповував акції в інших пайовиків. Таким чином придбав 68 відсотків акцій. Творив, що заманеться, — вивозив усе. Купував землю в Криму, під Києвом, нові машини, яхти, відкривав салони спортивних автомобілів "мазераті". Нам заборгував 40 мільйонів гривень.

Міліція ховається за жіночі спини

У червні на рахунках підприємства не залишилось обігових коштів. Заводчанам нічим стало платити за тару й етикетки.

— Тоді він сказав, що розпродасть усе майно, — продовжує Сидоренко. — Ми не погодилися. От він і намагається прибрати непокірного мене і поставити свого.

Олександр Сидоренко вимагає, аби Шамотій погасив борги перед заводом і повернув кредити, взяті під заставу "Таврії".

Валерій Шамотій, президент корпорації "Логос", звинувачує Олександра Сидоренка в самовільному захопленні заводу.

Зараз ви читаєте новину «Працівників заводу "Таврія" закидали камінням». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути