"Уже сама не знаю, хто я така, — зітхає 46-річна Галина Дорошенко з села Оболоння Коропського району Чернігівщини. — Усе життя була Галею, а тепер виявляється — Анна. Скоро заплутають, скільки маю дітей".
Про плутанину з іменами в документах жінка дізналася восени торік. Тоді хотіла оформити пенсію як мати п"ятьох дітей.
— За документами, свою старшу дочку Наталію народили не ви, а Анна, — відмовили їй у районному управлінні соціального захисту. — Спершу впорядкуйте паспорт, трудову книжку, свідоцтво про шлюб, свідоцтва про народження дітей, документи на будинок. Тоді будемо говорити.
У хаті Дорошенків прибрано, вибілено, пофарбовано. Господиня в чорній хустці — дев"ять днів тому поховали свекра. Показує стос документів.
Анна Демих (дівоче прізвище Галини Федорівни. — "ГПУ") народилася 25 квітня 1962 року в селі Проходи Любешівського району на Волині. У цьому ж селі отримала паспорт на ім"я Галина.
— Уваги не звертала, бо я ж Галя, мене всі з дитинства так звали, — пояснює жінка.
Думала, пенсію оформлю і легше буде. Тепер ще гірше
Згодом жінка переїхала в селище Дубов"язівка Конотопського району Сумської області. Жила з чоловіком Володимиром Дорошенком. Розписуватися подружжя не поспішало. 1980 року народилася донька Наталія. Матір"ю дівчинки записали Анну Демих.
Після народження доньки подружжя зареєструвало шлюб. Згідно зі свідоцтвом, Володимир Дорошенко одружився не з Анною, а з Галиною Демих, яка народилася в селі Проходи Любимівського району Волинської області. Такого району на Волині немає.
Наступних дітей — Світлану, Олену, Олега й Петра — у свідоцтвах про народження записали вже на Галину. Старші вже мають власні родини, наймолодший Петро ще школяр.
У селі Оболоння Дорошенко понад 20 років пропрацювала дояркою. Усі знають її як Галину.
— Тепер юристи кажуть, що всі документи маю переробляти на Анну, — зітхає Галина Федорівна. — Уже чотири місяці майже щодня їжджу то в Короп, то в Конотоп, то в Чернігів. Усі гроші витратила на адвокатів, дорогу, ксерокопії. Якби не діти, то вже й без хліба сиділа б. Думала, пенсію оформлю і легше буде. Тепер ще гірше.
— Плутанина з іменами, по батькові, помилки у прізвищі в селах не рідкість, — говорить сільський голова Оболоння Любов Ступак. — Але в Дорошенко все набагато складніше, бо їй треба переоформлювати документи й на чотирьох дітей. До того ж вони переїжджали. Тепер, щоб відновити документи, доведеться попоїздити по всій Україні.
Коментарі