вівторок, 01 лютого 2022 10:16

До яких змін готуватись українцям в останньому місяці зими

У лютому 2022 року на українців чекають зміни. Вже відомо, коли починається реєстрація на ЗНО і кому підвищать заробітну плату.

Більше про нововведення лютого читайте в матеріалі Gazeta.ua.

Щеплення від поліомієліту

У лютому розпочнеться масова вакцинація від поліомієліту. Щеплюватимуть насамперед дітей до 6 років. Загалом ін'єкцію мають отримати майже 700 тис. осіб.

"Поліомієліт — невиліковне захворювання, яке може призвести до смерті. Через низький рівень вакцинації хвороба постійно поверталася в Україну. Щоб не допустити нової епідемії, маємо щепити дітей", - говорить головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.

Поліомієліт поширюється найчастіше через слину. Вражає нервову систему. Перші симптоми — лихоманка, головний біль, слабкість, втома, блювання, біль у кінцівках. Згодом додається параліч.

"Перебіг хвороби не передбачити. Ми не можемо сказати, який пацієнт лишиться скаліченим на все життя. Саме вакцина захищає від таких наслідків", — розповідає імунолог Федір Лапій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні підтвердили новий випадок поліомієліту

Автор: mamatato.com
  Вакцину від поліомієліту мають отримати майже 700 тис. дітей
Вакцину від поліомієліту мають отримати майже 700 тис. дітей

Збільшення заробітної плати для правоохоронців

У лютому поліцейським, рятувальникам, прикордонникам, нацгвардійцям і працівникам міграційної служби додадуть до зарплати щонайменше по 1 тис. грн.

"Підвищення виплат розпочалося в січні. На 5 відсотків підняли зарплату 14 категоріям поліцейських. У лютому виплати збільшаться на 10 відсотків для всіх", - говорить голова Нацполіції Ігор Клименко.

Зарплати підвищили через страйки поліцейських. Правоохоронці почали нарікати на малу платню восени торік.

"Державні резерви на якийсь час заспокоять поліцейських. Але суспільство ще повернеться до цього питання. На жаль, українським правоохоронцям законом заборонено страйкувати", - розповідає експерт Інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов.

Встановили ціну на пакети

У лютому магазини поставлять кінцеву ціну на одноразові пакети. Один коштуватиме 2–3 грн.

"У Європі та Сполучених Штатах Америки такі зміни запровадили 20 років тому. Пакети навмисно зробили дорогими, щоб люди відмовлялися. Не обійшлося без скандалів, але тепер європейці ходять із торбинками", - пояснює економіст Олександр Охріменко.

Автор: ukrinform.ua
  Пластикові пакети коштуватимуть 2-3 грн
Пластикові пакети коштуватимуть 2-3 грн

ЗНО-2022

З 1 лютого починається реєстрація на основну ­сесію зовнішнього незалежного оцінювання. Триватиме з 23 травня до 17 червня.

"Тестування відбудеться у всіх зонах карантину. Цьогоріч дозволили складати іспити з більш як п'яти предметів. Витрати за основні екзамени покриває держава. А за кожен додатковий треба заплатити", - говорить Тетяна Вакуленко з Українського центру оцінювання якості освіти.

Абітурієнтам пропонують скласти іспит з 10 шкільних предметів: української мови та літератури, математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької та французької мов. Тестування з перших трьох предметів обов'язкові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до вишу в безпечному онлайн-форматі можливий і доступний

Тисяча на комунальні послуги

У лютому українці, яким за 60, зможуть оплатити комунальні послуги грошима за вакцинацію. Також їм дозволено купувати за ці кошти ліки.

Загалом програмою "єПідтримка" скористалися понад 7,3 млн людей. Майже 2 млрд грн витратили. Найчастіше купували книжки, квитки у кінотеатри.

Автор: pixabay.com
  Комуналку можна сплатити тисячею за вакцинацію
Комуналку можна сплатити тисячею за вакцинацію

Лютий без додаткових вихідних

У другому місяці нового року немає державних свят. Лише урочисті події: 1 лютого Китайский Новий рік, 14-го День святого Валентина, 28-го початок свята Масляна.

У лютому буде 28 днів, бо 2022-й рік не високосний.

Робочі дні: 1-4, 7-11, 14-18, 21-25 і 28 лютого.

Вихідні дні: 5, 6, 12, 13, 19, 20, 26 і 27 число.

З 24 січня вакциновані громадяни віком від 60 років зможуть розплатитися за лікарські засоби грошима за вакцинацію. Препарати недоведеної ефективності, такі як дієтичні добавки, косметичні засоби чи медичні прилади, за тисячу не продаються.

Розглядається можливість дозволити використання цих коштів на ліки для осіб з інвалідністю першої групи, незалежно від віку.

Зараз ви читаєте новину «До яких змін готуватись українцям в останньому місяці зими». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути