"Нам із дружиною Галиною дали по 996 гривень компенсацій за радянські вклади, — хвалиться пенсіонер із Погребів на Глобинщині Іван Шелесько. — Їздив за грошима в райцентр майже півтора місяця. Коли отримали, то так обрадувалися, що купили з жінкою коньяку та ковбаси".
Із середини лютого людям давали на руки від 996 до 930 грн через падіння курсу долара. Ощадбанк обіцяє невдовзі доплатити різницю, запевняє керівник прес-служби банку Ярослава Тітова.
У сільських філіях Ощадбанку вкладників до кінця березня лише реєстрували. Виплати проводили районні відділення. Із дня на день обіцяють розпочати виплати й по селах.
У відділеннях Ощадбанку області вкладників реєструють щоп"ятниці.
У головному відділенні банку в Полтаві по вул. Леніна вкладники, які прийшли вперше, записуються в чергу на отримання талонів. У них вказаний номер у черзі на реєстрацію. Доки дійде друга черга, потрібно щоп"ятниці з 7.00 приходити на перекличку.
Полтавка 67-річна Тамара Корольова показує список за 22 лютого. У ньому 165 осіб.
— Хто кілька разів не відмітився — викреслюємо, — говорить жінка. — Списки забираю додому.
По п"ятницях у відділенні видають талони на реєстрацію. За місяць — 400 штук. Стільком же людям тут виплачують щомісяця по 1 тис. грн. На талоні вказують число, коли потрібно з"явитися з ощадкнижкою, копіями 1–2, 11–15 сторінок паспорта та ідентифікаційного коду.
З понеділка по четвер виплачують гроші зареєстрованим вкладникам. Тих, кому нараховано гроші, заносять до списку. Таких 30 сторінок із переліком прізвищ, набраних на комп"ютері, лежать на столі у відділенні по вул. Леніна. Зареєстровані шукають себе в ньому.
Не хочуть, щоб знали, яка на виплати черга
— Немає, — зітхає полтавка Лариса Тарасенко.
По обіді в четвер, 27 березня, жінка шукає в списку своє прізвище. Вона зареєструвалася 15 лютого.
— Не нумерують, бо не хочуть, щоб знали, яка на виплати черга, — хитає головою.
Дві ощадкнижки лишилися Ларисі Тарасенко в спадок від батьків. Виплатять гроші по одній із них.
Коментарі