22 липня завершили приймати документи на факультети вузів, де проводитимуть творчі конкурси. Для решти абітурієнтів вступна кампанія триватиме до кінця місяця.
Найпопулярнішими у Полтавському педуніверситеті є напрямки "соціальна педагогіка", "журналістика", "іноземна філологія". Менше йдуть учитися на вчителів фізики, хімії, трудового навчання. За чотири дні приймальна комісія не набрала і половини заяв від абітурієнтів на ці спеціальності.
— Найбільше проблем виникає через неправильний вибір предметів на зовнішньому незалежному оцінюванні, — каже відповідальний секретар комісії Павло Хоменко, 31 рік. — Тепер не можуть вступати, куди хотіли. Ще приносять медичні довідки не тієї форми, що треба.
У Полтавській аграрній академії найпопулярніші — технічні напрямки, менше йдуть учитися на агрономів. На новій спеціальності "екологія" найбільший конкурс — 2,2 людини на місце за перші три дні прийому документів.
— Спрогнозувати щонебудь важко, бо вступники здають документи на десяток факультетів, — розповідає відповідальний секретар приймальної комісії академії Олег Мороз, 41 рік. — Абітурієнти із сільською припискою і направленням від агропідприємств можуть навчатися безплатно. Але випускники брати направлення не хочуть, бо в селах мало роботи.
У Полтавському техуніверситеті й медичній стоматакадемії кажуть, передбачити, скільки абітурієнтів претендуватимуть на місце, зарано.
Приймати документи від дев"ятикласників у коледжах і ліцеях завершили 22 липня. 11-класники можуть їх здавати до кінця місяця.
Порівняно з минулими роками побільшало охочих учитися після дев"ятого класу, тому конкурси в коледжах за перші дні роботи приймальних комісій досягли п"яти осіб на місце. Після 4 років навчання їхні випускники можуть вступити у вузи на старші курси й отримати дипломи спеціалістів чи магістрів.
Дев"ятикласник Олег Печерський хоче вступити до коледжу "Світоч" Інституту економіки й менеджменту.
Брати направлення не хочуть, у селах мало роботи
— Доки закінчить школу, відслужить в армії, вивчиться в інституті — втратить купу часу, — говорить мати абітурієнта Ірина, 36 років. — А ще про роботу думати, про майбутню сім"ю. Вважаю, дітей потрібно вчити самостійності, а не саджати їх на батьківську шию. Вартість навчання в ліцеї нижча, ніж в університетах, і незалежне оцінювання здавати не потрібно.
Коментарі