Жителі Кременчука матимуть змогу приватизувати кімнати в гуртожитках, де живуть не менше п"яти років і не мають іншого власного житла. Таке рішення ухвалив у листопаді міськвиконком.
Закон про приватизацію гуртожитків діє з 1 січня 2009-го. Проте Кабінет Міністрів ще не розробив положення про приватизацію. У Кременчуці його затвердили на місцевому рівні. У місті чотири гуртожитки. Ще 26 будинкам для малих сімей мають дати статус гуртожитків для подальшої приватизації.
— По кожному гуртожитку буде проведена інвентаризація, звірятиметься нумерація, бо будинки зведені ще в 1960-х і їх нумерація могла змінитися. Технік із Бюро технічної інвентаризації дивитиметься, чи було зроблене перепланування в кімнатах. У кожному такому гуртожитку збиратимемо жителів, аби проконсультувати про необхідний пакет документів, який треба зібрати, — розказує Оксана Кийло, заступник начальника міського управління Житлово-комунального господарства.
Жителі стають співвласниками кухонь, туалетів, коридорів
Для приватизації потрібно написати заяву, надати завірену копію ордеру або іншого документа про правомірність проживання в гуртожитку, довідку про склад сім"ї, копії паспортів дорослих членів сім"ї, свідоцтва про народження неповнолітніх дітей, довідку з Бюро технічної інвентаризації про відсутність чи наявність у родини нерухомого майна, із попереднього місця проживання — про невикористане право на безплатну приватизацію житла.
— Рішення щодо приватизації у міській раді прийматиметься на сесії окремо по кожному такому будинку. Тому цей процес відбуватиметься поступово, — додає Оксана Іванівна.
Жителі стають співвласниками загальних приміщень — кухонь, туалетів, коридорів.
Житло даватимуть безплатно. Процес оформлення документів обійдеться в 500 грн. Туди входить виїзд техніка з Бюро технічної інвентаризації, держреєстрація, бланк про приватизацію, свідоцтво про право власності на житло.
Коментарі