Через економічну кризу більшість банків відмовляються давати грошові позики. Натомість зріс попит на послуги ломбардів. Тут можна заставити речі та швидко отримати гроші.
— Уже четвертий місяць безробітний. У п"ятницю святкуємо десятиліття доньки Ані, а грошей катма, — бідкається чоловік років за 30, не називається. Він приніс до ломбарду "Донкредит" у Миргороді золоту каблучку завважки близько 4 г. Заклав на місяць за 345 грн.
— Не один клієнт приходив і казав: ми не можемо зняти гроші в банку. Лише за вчора прийняли більше 20 людей, — говорить працівниця ломбарду 27-річна Яна Кравчун.
Два тижні тому в Миргороді відкрили ломбард по вул. Гоголя біля магазину "Гуллівер". Там комісійні на золоті вироби вищі, ніж у "Донкредиті".
Клієнти ломбардів у Кременчуці — переважно люди середнього достатку. Заможних одиниці.
— Приходять, коли треба перебитися від авансу до зарплати. Нещодавно була жінка, якій треба грошей на пологи, — кажуть у ломбарді "Україна". — Питають, де знаходяться банки, щоб віддати у заставу квартиру, машину. Раніше це траплялося дуже рідко.
У ломбарді "Скарбничка" у черзі стоять п"ять людей. Хочуть здати золото.
— Уже несемо не тільки золото, а й побутову техніку, — каже кременчужанка Світлана Салтанович, 30 років. — У січні ноутбук здали за 800 гривень, хоча його реальна ціна — п"ять тисяч. Будуть гроші, тоді заберемо.
Ломбард "Дорофєєв і компанія" за день відвідало понад 20 клієнтів. Пенсіонерка у світлому пальті принесла два зубні протези. Прийшла сюди просто зі стоматполіклініки. Їх ціна — 161 грн за грам.
Невикуплене золото передаємо на переплавку
— Невикуплених речей стало більше на 15 відсотків, — зазначають у ломбарді "ОМКВ і компанія" у Лубнах. — Ми кредитна установа, а через кризу виходить, що займаємося скупкою речей. Невикуплене золото передаємо на переплавку. Техніку під заставу рідко приносять в упаковці та з гарантією. Буває, що мобільний телефон набрид — людина його приносить у ломбард. Видаємо позику, а вона йде та купує новішу модель.
Техніку, яку здають у регіонах, не реалізовують. Її можна придбати в головних офісах мережі ломбардів у Києві.
У Полтаві ажіотажу на послуги ломбардів немає. Приймають від населення здебільшого золото та інші коштовності. Побутову техніку беруть із документами та гарантією. Мобільні телефони — лише найновіших моделей. Вагу дорогоцінних металів рахують без каміння та бруду. Переважно ломбарди пропонують 50% оціночної вартості товару. Максимальний термін позики — місяць. Щодня за послугу набігає відсоток комісійних. Окремі ломбарди пропонують п"ять пільгових діб — на викуп застави. За цей час людина може переукласти угоду з ломбардом. Якщо цього не робить, заставне майно переходить у власність ломбарду. Що більший термін застави, то меншу суму позики отримає клієнт.
За тижневу заставу 1 грама золота 585-ї проби можна отримати 101 грн, за 1 грам золота 800-ї проби дають у середньому 138 грн.
Щоб скористатися послугою ломбарду, треба мати паспорт та ідентифікаційний код.
Коментарі