Крім тези про те, що "сьогодні позиція України відносно Косово ще остаточно не сформована", заява міністра закордонних справ Огризка містила тезу, співзвучну американській: "100%, що позиція України буде полягати в тому, що цей факт не може бути прецедентом".
І навіть, якщо незалежність Косова не буде визнана Україною, форма невизнання буде вкрай невизначеною, говорить Філндаш. А тим часом, чітка і виразна дипломатична протидія проголошенню косовської незалежності відповідала б національним інтересам України.
За словами політолога, в Україні теж є своє потенційне "Косово". Йдеться про Крим. Причому в Криму ситуація ще більш неоднозначна, вважає Філіндаш.
При збереженні існуючого співвідношення темпів народжуваності в слов"янського (українців і росіян) і кримсько-татарського населення в Криму, кримські татари через декілька десятиліть будуть становити більшість населення на півострові.
Масові зіткнення з міліцією, етнічні і релігійні конфлікти вже звична "частина" кримського "пейзажу". А значить "косовський сценарій" у Криму теж можливий, припускає Філіндаш.
"І всі надії на те, що цивілізований світ ніколи не піде на підтримку кримського сепаратизму і його міжнародне визнання, не більш ніж ілюзії" - каже політолог.
Україна поки виявилася єдиною православною країною (або, висловлюючись коректно – країною з переважно православним населенням), яка не виразила рішучої незгоди з відторгненням від православної слов"янської Сербії частини її території.
Хоча не тільки Росія і Білорусія, але навіть і Греція, Кіпр, Болгарія і Румунія, які входять і до Євросоюзу і до НАТО, такі заяви зробили.
За матеріалом: Українська правда.
Коментарі
2