"Будувати сучасний флот СРСР ніколи можливості не мав. Немає її і зараз у Росії, - стверджує видання. - Зовсім невеликі кораблі (водотоннажність - менше 2000 т) з вельми обмеженим набором озброєння будуються в Росії по шість років. Закладений в грудні 2001 року корабель такого типу "Стерегущий" переданий флоту в лютому цього року. Наступний такий корабель надійде до складу ВМФ не раніше 2011 року".
В США есмінець типу "Орлі Берк", продовжує видання, що перевершує "Стерегущий" по водотоннажності в чотири рази і має набагато сильніше озброєння, будується максимум три роки, в Китаї фрегат типу "Цзянвей", по водотоннажності приблизно рівний "Стерегущому", - за один-два роки.
Кораблі вищого класу, наприклад, сторожовий корабель проекту 1244 "Новік", фактично кинутий на заводі "Янтар" в Калінінграді 15 років тому і добудовувати його ніхто в найближчому майбутньому не збирається. З моменту розпаду СРСР Чорноморський флот отримав всього одну нову бойову одиницю - малий ракетний корабель на повітряній подушці "Самум".
Крім того, в Чорне море прийшли декілька побудованих в 90-і роки минулого століття прикордонних сторожових кораблів проекту 10410. Їхнє завдання - охорона російського узбережжя, тому вони спочатку базуються в портах Новоросійськ і Сочі. Враховуючи такий високий, якщо не сказати більше, темп і об"єм будівництва нових кораблів, навіть якщо вони будуть закладені негайно, що фізично і по фінансових причинах неможливо, в самому кращому випадку Чорноморський флот до 2017 року може отримати один-два сторожовика, хоча це вельми проблематично, йдеться в публікації.
Газета стверджує, що крупніші кораблі, наприклад, авіаносці, Росія будувати зараз взагалі не в змозі: "Повноцінних авіаносців в СРСР ніколи не будували, а то, що було - так звані авіаносні крейсери - завжди будувалися в Миколаєві. Росія в даний момент таких верфей не має, і коли вони будуть невідомо".
Виходячи з цього, підкреслює видання, до 2017 року всі крупні кораблі флоту вже, очевидно, будуть списані". В строю залишиться два-три десятки найменш старих, сторожових, малих протичовнових і малих ракетних кораблів, ракетних і артилерійських катерів, а також тральщиків. Цих сил ледве вистачить, щоб забезпечити оборону досить короткого російського кавказького узбережжя, тому базуватися їм доведеться в Новоросійську. У таких умовах Севастополь як військово-морська база стане просто не потрібною. І змінити цю ситуацію вже неможливо в принципі, резюмує газета.
Коментарі