середа, 02 вересня 2009 07:03

Студенти не повірили в подолання вузівської корупції

Автор: фото: Анатолій НИКИФОРЯК
  Президент України Віктор Ющенко виступає перед студентами Чернівецького національного університету імені Федьковича 31 серпня. Поруч з ним — ректор цього навчального закладу Степан Мельничук
Президент України Віктор Ющенко виступає перед студентами Чернівецького національного університету імені Федьковича 31 серпня. Поруч з ним — ректор цього навчального закладу Степан Мельничук

"Я не вірю своїм очам. Їхав на посвяту, а тут така справа — сам Ющенко! Це круто, не забуду цей день", — каже першокурсник Чернівецького національного університету ім. Федьковича 17-річний Андрій Загрева.

У понеділок до цього навчального закладу приїхав глава держави 55-річний Віктор Ющенко. Посвятив першокурсників у студенти.

— В останні три-чотири роки Україна досягла найбільшого прогресу в реформуванні освіти і вищої школи, — починає виступ президент. — В університетах, вузах створюється найголовніший продукт — інтелект нації. Першими, хто відчув позитивні моменти цих реформ, — це школярі, які здавали незалежне оцінювання. Воно було чесним, не було корупції, все вирішував рівень знань. А що треба для вищої школи? Найважливіше, щоб вступ був чесний і дитині не давали урок несправедливості.

Студенти перешіптуються. Кажуть, що за вступ до університету треба було заплатити від $2 тис. до $10 тис., залежно від престижності факультету. Подейкують також, що серед цьогорічних першокурсників-бюджетників багато пільговиків, причому дехто з них подавав фальшиві документи.

У Мармуровій залі університету виступ Ющенка слухають до півтисячі студентів і викладачів. Кажуть, що їх ретельно відбирали. Але місця для всіх не вистачило. Деяких запрошених не впустили до зали.

Перше питання президентові про конституційну реформу ставить студентка географічного факультету.

Фінансування освіти зросло в кілька разів

— Чергові зміни в основному законі щодо виборів глави держави можуть бути загрозою для країни, — відповідає глава держави. — А от реформування парламенту і переформатування його в двопалатний є виправданим і доцільним, як і відкриті виборчі списки. Виборча система із закритими списками є кримінальною і не приведе до національних інтересів.

За останні роки фінансування освіти зросло в кілька разів, розповідає Ющенко. Також до 56% збільшено кількість держзамовлення у вищих навчальних закладах.

— Президентові треба бути ближчим до людей, — каже першокурсниця філософсько-теологічного факультету богословського відділення Уляна Мазурак, 17 років. — Він би бачив, яке тяжке життя, особливо в селах. Немає книжок, немає спортзалів. Він приїхав, поговорив і поїде, а проблеми залишаться.

Зараз ви читаєте новину «Студенти не повірили в подолання вузівської корупції». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути