четвер, 19 липня 2012 06:00

"Як мільйонери можуть захищати народ?"

— Украинский для меня сейчас роднее, чем русский. Пишу по-украински, понимаю все слова. Даже современную лексику со всякими выкрутасами, — каже сільський голова Тальянок на Черкащині 52-річний Іван Шилкін. — Но говорить не могу. Коверкаю слова. Когда слышу Азарова — самому становится противно. Думаю, неужели и я так говорю? Поэтому, считаю, лучше разговаривать по-русски.

Іван Миколайович — уродженець Рязані. 1986 року закінчив Московський інститут інженерів сільського господарства ім. Горячова. Отримав направлення в Тальянки. 2001-го його обрали сільським головою. Потім переобирали тричі.

— У селі ніхто й не думає зі мною переходити на російську. В райцентрі — теж. В області 93 відсотки населення — українці. Ніякої другої регіональної мови нам не треба.

Ви підтримуєте "мовний" закон "регіоналів"?

— Я його не читав. Але з того, що чув, — підтримую. Хоча розумію, що він не для Західної України. Та й нам тут у середній смузі (Шилкін за звичкою говорить "середня смуга", а не Центральна Україна. — "ГПУ") ніякої іншої мови не потрібно. Достатньо однієї — державної. Інша справа — Схід і Південь України. Там масово говорять російською. У мене жінка родом із Луганщини. Коли спілкуємося з родичами, бачу, що в моїй мові більше українських слів, ніж у їхній. Якщо вони хочуть другої мови — хай тішаться. Не вважаю, що це підірве нашу державу.

Якби в Рязані з'явився депутат, що вимагав би статусу другої державної для української, ви це підтримали б?

— Само собою. Якщо в Рязанській області з'явиться певний відсоток українців — мусить бути друга регіональна мова. Чим Росія краща? Останнім часом мені на батьківщину їздити неприємно. Ні, в Рязані все спокійно. А московські поліцаї, коли бачать мій український паспорт, чіпляються. Не дають спокійно кроку ступити. Ніби я людина другого сорту. А я ж у Москві вчився п'ять років.

Як довго протримається при владі Партія регіонів?

— До президентських виборів — точно. У "Регіонів" є свої помилки. Наприклад, багатії досі не платять податок на розкіш. У Верховній Раді 90 відсотків — мільйонери. Як вони можуть захищати народ? Живемо при банановому капіталізмі. Хоча є маленькі зрушення. Прийняли бюджетний кодекс. У сільській раді з'явилися кошти. Тепер маємо гроші хоч щось відремонтувати. Раніше ледве на зарплату вистачало. Тому, думаю, на парламентських виборах переможуть "регіонали".

Досі вважаєте українців і росіян єдиним народом?

— І ще білорусів. Знаю, що зараз є історики, які кажуть, що росіяни  — то фіно-угри. Це дурня. Колись ми були єдиною Київською Руссю, і київський князь ставив удільних князів і в моїй Рязані. Те саме — в Москві. Потім на 300 років розбіглися. Зараз — те саме. Може, через 300 років зберемося знову.

Зараз ви читаєте новину «"Як мільйонери можуть захищати народ?"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути