26-річний Олег Михайловський із смт Білогір"я Білогірського району Хмельницької області 1992 року потрапив у аварію. Через травму хребта відмовили ноги. Відтоді чоловік пересувається в інвалідному візку. Про це нам написала його тітка Антоніна Бартосевич: "Племінник не втратив віри, що він знову зможе ходити. Він займається на тренажерах, виготовлених батьком". Олег будує храми та котеджі з очерету. За них хоче виручити гроші на лікування у харківського академіка Гагіка Авакяна. Родина сподівається, що він допоможе поставити Олега на ноги.
На сайті академіка Гагіка Авакяна (http://avakyan-gs.com.ua) можна поставити запитання про своє захворювання. Відповідь на електронну скриньку обіцяють надіслати упродовж кількох днів. Лікар береться за складні хвороби — ДЦП, цукровий діабет, аутизм, цироз печінки, онкологічні недуги.
Хмельницьке обласне товариство "Союз організацій інвалідів України" опікується більш як 3500 людьми з особливими потребами. Голова осередку Анатолій Савчук, 48 років, розповів, що їхня організація влаштовує виставки творчих робіт своїх підопічних.
— Але самі виставки мало що дають, — пояснює Савчук. — Торік я три тижні був на стажуванні у США. Познайомився з представниками міжнародної організації "Ґлобал Ґалері", що скуповує вироби у людей з особливими потребами. У них є сайт в Інтернеті, через який можна купити ці речі. А у містечку, в мерії, на першому поверсі побачив крамничку речей, що виготовили неповносправні люди. Мені сподобалася ця ідея. Чому б не втілити її у Хмельницькому? Нині ведемо переговори з владою на цю тему.
Орися Кебус сім років тому впала з черешні, змала хребет
Савчук каже, що "Союз організацій інвалідів України" планує на кошти міжнародної організації USAID теж відкрити інтернет-магазин виробів людей з особливими потребами.
Орися Кебус із села Боратичі Мостиського району Львівської області теж не може ходити. Сім років тому жінка впала з черешні, зламала хребет. Операція нічого не змінила.
— Мені дуже потрібна інвалідна коляска, — пише жінка. — Дочка вчиться у Львові, а син — мій опікун. За це він отримує 7 грн, а я — 465 грн пенсії. На ці гроші і живемо, — бідкається Орися. Кошти на лікування їй можна перерахувати на рахунок в "Індексбанку": 29099400980162.
Начальник відділу організації соціального обслуговування інвалідів департаменту у справах інвалідів Міністерства праці та соціальної політики Світлана Братинова, 27 років, запевнила, що всі інваліди в Україні "мають право безкоштовно отримати інвалідний візок на підставі висновків ЛКК та МСЕК".
Такі виготовляють у Києві, Львові та Запоріжжі. У магазині при заводі "Артемзварювання" у столиці візки коштують 2–2,8 тис. грн. З електроприводом — від 10 тис. грн. Там можна купити й запасні колеса — 66–242 грн, покришки — від 9 грн та камери для інвалідних візків. Вони коштують від 100 грн.
Китайські інвалідні візки коштують від 1,5 тис. грн, німецькі — від 2,4 тис. грн.
Які документи потрібні для отримання інвалідного візка
У Міністерстві праці та соціальної політики пояснюють: щоб отримати інвалідний візок до місцевого соцзабезу треба подати такі документи:
— заяву з проханням забезпечити технічними засобами реабілітації
— копію ідентифікаційного номера
— паспорт або свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років)
— довідку про реєстрацію за місцем проживання
— висновок МСЕК про інвалідність (для дітей-інвалідів — висновок ЛКК)
— індивідуальну програму реабілітації
— копію пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії
— копію посвідчення, що підтверджує статус особи, яка має право на пільги.
Якщо звертається представник інваліда, теж подає свій паспорт та документ, що підтверджує його повноваження.
Коментарі
1