Ексклюзиви
вівторок, 04 серпня 2009 08:00

Ігор Слюсарчук показав бразильській дружині сніг

Автор: фото: Олена ВЛАСОВА
  Власниця художньої галереї бразилійка Марія де Сікейра переїхала жити у Рівне до свого п’ятого чоловіка Ігоря Слюсарчука
Власниця художньої галереї бразилійка Марія де Сікейра переїхала жити у Рівне до свого п’ятого чоловіка Ігоря Слюсарчука

"У перші місяці ми часто сварилися. Марія наполягала, щоби я професійно зайнявся живописом, а я не хотів. Переконала, коли продала три моїх малюнки за 500 євро. Аж тоді заключив із нею контракт, а за півроку ми одружилися в Україні".

Рівнянин 35-річний Ігор Слюсарчук у грудні 2003-го привіз дружину з Португалії. Був там на заробітках, працював будівельником у столиці країни Лісабоні. На дозвіллі малював олівцем пейзажі та портрети. Приятель Ігоря показав його малюнки 50-річній Марії де Сікейра, власниці картинної галереї в Бразилії.

— Глянула і запросила Ігоря до себе додому. Він прийшов і залишився на ніч. Зранку лише повернувся до себе по речі, — розповідає Марія португальською. Вона має вищі філософську та педагогічну освіти. Українською знає кілька слів. Ігор перекладає:

— У мене було четверо офіційних чоловіків. Жила з ними доти, доки були почуття. Від першого шлюбу є донька Сара. Вона вчений-антрополог. У серпні обіцяла провідати нас.

У Рівному подружжя винаймає невеликий будинок на три кімнати з садком у мікрорайоні Ювілейний.

— Я виріс на цих вулицях, — знизує плечима кремезний Ігор. У лівому вусі в нього сережка. — У 27 років пішов з дому і об"їздив півсвіту. Звик усе робити по-своєму. Чи подобається батькам моя дружина? Мене це не хвилює. Ми живемо окремо, маємо своє коло друзів і знайомих.

У кімнатах пахне ароматичними паличками. Сідаємо на диван у кухні.

— Ми вегетаріанці. Мені подобаються українські пісні страви — вареники, мариновані помідори, гриби, — Марія відкриває холодильник. — У Бразилії цього всього немає. У Рівному вперше спробувала кефір та ряжанку.

— Маємо 15 років різниці у віці, але це дрібничка, — додає Ігор. — Марія дуже емоційна, пристрасна. Багато жестикулює під час розмови і весь час усміхається. Я поволі стаю на неї схожим — так само голосно сміюся й розмахую руками.

У Рівному вперше спробувала кефір та ряжанку

Зустріти Новий, 2004-й, рік Ігор запропонував в Україні. Прилетіли до Рівного.

— Я тоді вперше в житті побачила сніг, — згадує бразилійка. — Це найпрекрасніше, що є на світі. Але боялася виходити з літака, бо ж холодно! У мене навіть одягу теплого не було — тільки спортивний костюм. Пам"ятаю, як іще дитиною вдома в Бразилії гралися з подругами у "Радянський Союз": у спеку обмотувалися рушниками і уявляли, що ми в Сибіру. А тепер звикла до морозів, взимку щодня купаюся в рівненському гідропарку.

Після скромного весілля Марія додала до свого прізвища чоловікове.

— Тепер я йому і дружина, і менеджер, і муза, — показує майстерню в кімнаті поряд. Готові картини, закриті рядном, стоять біля стін. На пюпітрі незакінчена ікона Ісуса Христа. На полотні він смаглявий.

— Бразильцям дуже подобається такий Бог, — пояснює Ігор. — Ми побували на батьківщині Марії, цілий рік жили там. Я багато фотографував та малював.

Марія позує чоловікові, коли той пише її орішу. Так у Бразилії називають силу природи, яка супроводжує людину все життя. На жінці лише полотнина й намисто із насіння червоного дерева. У руці Марія тримає шаблю.

— У вас питають знак зодіаку, а в нас — хто твій оріша? Це з африкансько-бразильського культу Кандомблє, — пояснює. — Їх визначають жерці. Вони дивляться на тебе, перебирають руни і читають знаки. У мене рідкісний випадок — маю одразу два оріші: Янсу та Ошун. Перший уособлює силу вітру та грому, а другий — силу кохання.

Кілька ікон Ігор написав на замовлення в Бразилії. У Рівному продає їх по 2 тис. євро. Має замовлення від столичних бізнесменів.

Із Марією прощаємося по-бразильськи: двічі цілуємося в щоки й обіймаємося.

— Бразильська мама навіть не пустить дитину до школи, якщо вчителька в класі її не поцілує, — пояснює вона.

Зараз ви читаєте новину «Ігор Слюсарчук показав бразильській дружині сніг». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути