"Після смерті батька я стала спадкоємцем його земельного і майнового паю. 2006 року переоформила спадщину на себе в Могилів-Подільській районній державній нотаріальній конторі. А тепер податкова інспекція прислала мені лист, що я повинна сплатити 2565,37 грн — податок із доходів. Я дзвонила в Київ, у земельний відділ. Мені пояснили, що ніякого податку я не маю платити. На чиїй стороні закон?"
Тетяна Безверхна, с Яруга Могилів-Подільського району Вінниччини.
— Донька, яка успадкувала майно, не платить податок на прибуток, — пояснює Людмила Пахнюк, 46 років, податковий інспектор із Бердичева на Житомирщині. — Тетяні треба звернутися до податкової та пояснити, що вона є спадкоємцем у першій особі, тобто донька. Можливо, в інспекції цього не знають, тому й пред"явили той рахунок.
За словами Пахнюк, Тетяна Безверхна має подати до податкової такі документи: копію нотаріального листа на спадщину (якщо в ньому вказується, що вона — донька), копію ідентифікаційного коду та паспорта. Якщо в нотаріальному листі не вказано, що вона донька, слід надати свідоцтво про народження. У податковій жінці доведеться заповнити декларацію, і проблему буде вирішено.
Коментарі