четвер, 29 липня 2010 12:58

"Навіть якщо крокодил сидітиме до вас спиною, все одно встигне вкусити"

Своїх крокодилів я купувала по 100 доларів у Ялтинському зоопарку. Вони тоді на моїй долоні поміщалися. Тримала їх у басейні з підігрівом. Як трохи підросли, забрала, бо Мотя провід перекусив і ледь не загинув. Годувала їх новонародженими мишами й курячими головами. Тільки дзьоби треба відрізати, а то можуть поранитися.

Усе дресирування крокодилів зводиться до того, що вони дозволяють витягати себе з води. Це важка боротьба, бо залишати її тварини не хочуть. Маленькими діставала їх руками, тепер із ванни виганяю шматком металу, щоб не вкусили. Крутяться, б'ють хвостами, хапають зубами залізяччя. Але врешті виходять.

У крокодилів добре розвинена фізична пам'ять: запам'ятовують своє місце на бар'єрі, знають, хто біля них має сидіти. Мої рано почали працювати. В чотири місяці ми їх вже виводили на манеж.

Усі крокодили різні. У Вови довга морда й темні очі. Мотя - найбільший, у нього трапецієвидна голова й міцна шия. А в Гени - найбільший гребінь. Крокодилів хочеться гладити, бо в них маленькі лапки з п'ятьма пальчиками. Але цього не можна робити, бо їм неприємно. Люблять, коли чухають між очима - там тонка шкіра. Хоча через кілька секунд вони надимають шию і вже збираються атакувати.

На виставах кладу крокодилів на коліна чоловікам, дозволяю попестити дітям. Мотя любить ходити манежем, а Вова - сходами поміж рядами. Перед виступом одягаю їм намордники, бо кожен з них чекає, коли ви розслабитеся. Якось мені один обгриз нігтя - я задивилася в інший бік.

Щоб одягти намордник, накидаю крокодилові на голову велику ковдру. Так він не бачить, із якого боку я підходжу. Руками притискаю голову до підлоги, а ногами притримую хвоста. Перебираю ковдру до морди й намотую на неї лейкопластир. Півгодини витрачаю, щоб підготувати трьох тварин.

У крокодилів моментальна реакція. Їжу хапають на льоту. Щодня повторюю асистентам: "Коли наливаєте воду в басейн, не пробуйте її температуру пальцем". Навіть якщо крокодил сидітиме до вас спиною, все одно встигне вкусити. Недавно мій асистент Мітя йде по коридору із закривавленою рукою. Каже: "От зараза - сидів за 10 метрів від мене, але таки вкусив".

У крокодилів зуби змінюються протягом усього життя. Виростають, за кілька років чорнішають і випадають. На місці старих з'являються нові.

Минулого тижня 30-кілограмова пітонша Люся почала линяти за два дні до вистави. На сцену такою не могла випустити, бо шкіра на ній просто звисала шматками. Мусили дві години руками здирати її. Викинули у смітник, бо лусочки понадривалися. Інколи шкіру дарую друзям і знайомим.

Пітон може запросто задавити людину або зламати руку - спрацьовує рефлекс. Якщо перед ним посадити курку, обмотає її кільцями й давитиме, доки та не перестане опиратися. Що більше боротиметься жертва, то міцніше змія її стискатиме. Якщо вхопить за руку, треба розслабитися й почекати, поки відпустить.

Дії змії важко спрогнозувати. Може напасти, якщо голодна або якщо її тримають поблизу голови. У неї 240 загнутих зубів - може вчепитися в обличчя й вигризти шматок м'яса. Змія любить, щоб її гладили, клали на плечі. Головне - має відчути, що вона в безпеці й не впаде.

Люблять, коли чухають між очима - там тонка шкіра. Хоча через кілька секунд вони надимають шию і вже збираються атакувати


Своїх крокодилів і пітонів називаю дітьми. Працюю з ними через день, але приходжу щодня. Боюся, щоб їх ніхто не отруїв.

Батько не хотів, щоб я стала артисткою. Боявся, що мені доведеться постійно жити в готелях. Мав надію - вийду заміж і забуду про свої мрії.

У цирку вперше зустрілася з майбутнім чоловіком. Саша тоді вчився в інституті фізкультури, був футболістом і мав прекрасну координацію рухів. Як одружилися, почав жонглювати. Син Женя в півтора року теж умів жонглювати. Саша помер у 43. У нього був рак легенів, хоч ніколи не пив і не палив.

Майже всі мої друзі - артисти цирку. Поза його межами маю одну добру товаришку - Альону Шмигу. Вона лікувала мого чоловіка.

Працювали з чоловіком і сином у Цирку Нікуліна. Нас відправили на фестиваль до Кореї. Ми взяли там золото, срібло та грошову премію. Їхали від Росії, а корейці в паспортах побачили, що ми - українці. Сказали: "Ви дуже талановитий народ, вам треба на фестивалі присилати свою делегацію." Але української делегації так ніколи й не було.

Зараз ви читаєте новину «"Навіть якщо крокодил сидітиме до вас спиною, все одно встигне вкусити"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути