Слідство зібрало докази про російський слід у придушенні протестів під час Революції гідності.
Про це йшлося на брифінгу в Офісі генерального прокурора, повідомили "Суспільне".
"Злочини вчинялися руками українських правоохоронців, однак російські спецслужби мали великий вплив", - повідомив начальник департаменту прокурор Олексій Донський.
П'ятеро російських генералів кілька разів приїжджати в Україну і потім давали вказівки щодо силових розгонів мітингів, сказав прокурор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Беркуту", який катував майданівців, дали шість років тюрми
Встановлено безпосередній вплив спецслужб Російської Федерації на представників української влади, тодішнє керівництво правоохоронних органів і силових відомств, заявив Офіс генпрокурора.
Росіяни діяли з метою розпалювання національної ворожнечі та ненависті в межах підривної діяльності проти України.
За даними слідства, на виконання спільного рішення тодішніх керівників СБУ і російської ФСБ, у грудні 2013-лютому 2014 років 20 співробітників російської спецслужби трьома групами приїжджали в Україну і за допомогою працівників СБУ вели інформаційну діяльність.
Торік серед 63 осіб, яким правоохоронці оголосили підозри у злочинах проти майданівців, були 20 співробітників ФСБ РФ, зокрема, п'ятеро генералів.
Убивства мітингувальників здійснювали українські силовики, які виконували злочинні вказівки тодішньої влади, відбувалося це під впливом РФ, сказав Донський.
"Злочини вчинялися руками українських правоохоронців, однак, безумовно, Російська Федерація мала величезний вплив на прийняття цих рішень. Взагалі на весь хід подій, які відбувалися під час Революції гідності", - заявив прокурор.
Слідчі восени минулого року направили на розгляд суду справу щодо колишнього президента Віктора Януковича і представників його силового блоку, яким, серед іншого, інкримінують організацію і виконання убивств мітингувальників 18-20 лютого 2014 року.
"Якщо говорити про організаторів розстрілів по подіям 18-20 лютого, то безпосередньо докази стосовно впливу керівництва Російської Федерації на ці злочини ви можете почути під час судового розгляду. Вони стосуються як комунікації на рівні керівників держав, так і силовиків. Тут йде питання про вплив на прийняття рішень", - сказав Донський.
У жовтні Святошинський районний суд міста Києва оголосив вироки п'ятьом "беркутівцям" у справі про розстріли людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. Тоді загинули майже 50 людей.
Позаторік правоохоронці завершили досудове розслідування щодо колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Володимира Сівковича. За даними слідства, Сівкович був організатором силового розгону студентів з Майдану Незалежності у Києві в ніч на 30 листопада 2013 року.
Коментарі