неділя, 17 листопада 2024 01:19

Окупанти активно застосовують смертоносні термобаричні дрони разом з БпЛА-приманками - АР

Окупанти активно застосовують смертоносні термобаричні дрони разом з БпЛА-приманками - АР
Росіяни запускають на голову українцівдрони-приманки. Фото: Укрінформ

Росіяни почали застосовувати смертоносні термобаричні безпілотники разом із великою кількістю дронів-приманок, що не містять вибухівки.

Окупанти розробили план щодо приманок наприкінці 2022 року і дали йому кодову назву "Операція "Хибна ціль", пише Associated Press.

Ідея полягала в тому, щоб запустити озброєні дрони разом з десятками приманок, іноді набитих ганчірками або пінопластом, які на радарі неможливо відрізнити від тих, що несуть справжні бомби. Таким чином, українські війська повинні за долі секунди приймати рішення про те, як витрачати обмежені ресурси, щоб врятувати життя і зберегти критично важливу інфраструктуру.

Завдяки оптичним хитрощам радар не може відрізнити безпілотник, озброєний звичайним 50-кілограмовим вантажем вибухівки або термобаричною зброєю від безпілотника без боєголовки або оснащеного камерами спостереження з прямою трансляцією. Тому, навіть знаючи, що приманки зараз складають більшу частину рою, Україна не може дозволити собі пропустити що-небудь.

"Для нас це просто точка на радарі... Вона має швидкість, напрямок і висоту. Ми не маємо можливості ідентифікувати точну ціль під час польоту, тому ми повинні або глушити їх засобами радіоелектронної боротьби, або використовувати вогневу міць для їх нейтралізації. Ворог використовує це, щоб розсіяти нашу увагу", - розповів представник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські загарбники вдосконалили смертельну зброю - ISW

Термобаричні боєголовки створюють вихор високого тиску і температури, який може проникати крізь товсті стіни. Вони висмоктують весь кисень на своєму шляху і мають страшну репутацію через травми, які завдаються навіть за межами початкового місця вибуху: ураження легенів, очних яблук, пошкодження мозку.

Український експерт з електроніки Сергій Бескрестнов розповів, що дрони-приманки складають більше половини безпілотників, націлених на Україну.

Термобаричні дрони вперше були використані влітку і за оцінками Бескрестнова, зараз вони складають від 3% до 5% всіх безпілотників, які застосовуються проти України.

"Цей тип боєприпасів має можливість зруйнувати величезну будівлю, особливо багатоповерхівку. І це дуже ефективно, якщо Російська Федерація спробує атакувати наші електростанції", - сказав він.

Якщо оголосили небезпеку атаки дронів і немає можливості спуститися в укриття, то треба не лише дотримуватися правила двох стін, а й закрити міжкімнатні двері.

Це потрібно через масове використання росіянами нової термобаричної бойової частини у дронах Shahed.

Вона створює вогняну хмару температурою 2400-2600°C, яка у момент вибуху заповнює всю квартиру.

Бойова частина у Shahed є сучасним зразком з однотактною дією. Раніше термобаричні боєприпаси мали двотактну дію - вони спочатку розпилювали вибухонебезпечну речовину, а потім підривали її. Ця вогняна хмара поширюється, вражаючи органи слуху, легені та завдаючи інших ушкоджень.

Зараз ви читаєте новину «Окупанти активно застосовують смертоносні термобаричні дрони разом з БпЛА-приманками - АР». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути