Жителька Вінниці Вікторія Гусак, 24 роки, навчається в Чалмерському технологічному університеті. Це у швецькому місті Ґетеборґ. Прямого рейсу немає, тому дівчина добирається з пересадкою. Авіапереліт в обидва кінці з Києва коштує $610. Зі студентською знижкою — $500.
— Це якщо квитки брати за місяць, — уточнює Вікторія. — Якщо ж за тиждень до вильоту — на 110 доларів більше.
Студентка знайшла дешевший шлях — літаком авіакомпанії "Візз Ейр". Це бюджетний перевізник. Рейсів з України поки що не має. Найближчий аеропорт — у Варшаві. До Польщі Гусак їде потягом із Києва, за $70. Квиток із Варшави до ґетеборґа і назад коштує $90–150.
— Чим пізніше купуєш і чим популярніший напрямок, тим квиток дорожчий, — пояснює студентка. — У вихідні та свята ціни вищі. Іноді, якщо рейс не заповнений, ціни знижують ближче до вильоту. Хоча таке рідко трапляється.
Авіаквитки замовляє через Інтернет, на сайті компанії www.wizzair.com. Зазначає, звідки і куди летить, вибирає дату, вказує номери телефону та банківського рахунка. На електронну пошту отримує підтвердження оплати й індивідуальний код. Дані потрібно роздрукувати, щоб разом із паспортом узяти для реєстрації перед польотом.
— Зареєструватися слід не пізніше як за 40 хвилин до відльоту, інакше квиток пропаде, — каже Вікторія.
Місць у квитках бюджетних авіакомпаній не вказують. Пасажири займають вільні крісла. Можна безплатно провезти 20 кг багажу.
Із Ґетеборґа Гусак літала бюджетними авіалініями до Барселони, Марселя і Мадрида. Квитки туди й назад купувала по $60. Звичайними авіалініями це коштувало б не менше $230.
Із чоловіком черкащанка 25-річна Владлена Марцинкевич минулої зими подорожувала Європою. Користувалися дешевими авіалініями. На переліт Будапешт–Стокгольм–Париж–Будапешт витратили $1200.
— Недолік — що квиток не можна здати. Лише поміняти на інший з доплатою, — розповідає Владлена. — Та й до міста далеко. Від аеропорту "Буве" до Парижа їхали півтори години, так само — від аеропорту "Скавста" до Стокгольма.
Обідів на дешевих авіалініях не подають. Напої можна купити у стюардес. Кількасот метрів від літака до аеропорту треба здолати пішки, а не автобусом.
Із липня дешеві перельоти почнуться в Україні. Зі столичного аеропорту "Бориспіль" літак компанії "Візз Ейр Україна" літатиме до Запоріжжя, Львова, Одеси, Сімферополя та Харкова. Із Сімферополя — до Харкова та Львова. Квиток коштуватиме від 79 грн.
— Така ціна буде, якщо забронюєте місце за 2–3 місяці, — каже керівник "Візз Ейр Україна" Джозеф Вараді, 42 роки. — Ближче до польоту вона зростатиме до 200–250 гривень. Якщо брати квиток вранці на вечірній рейс, віддасте 1500.
В Україні курсуватиме новий літак "Ейрбас-320". Витрати на його техобслуговування менші. Літатиме 12–14 год. на добу. Місць буде не 150, як у стандартному плануванні, а 180. Усе це й дозволяє знизити вартість перельоту, пояснює Вараді.
Пасажир розраховуватиметься кредитною карткою. Квитки вже продають. Зарезервувати їх можна за телефоном (044) 206 48 88.
У вересні "Візз Ейр Україна" відкриє дешеві рейси до Німеччини та Італії. 2009-го — ще 57 маршрутів.
www.easyjet.com
www.ryanair.com
www.go-fly.com
www.wizzair.com
www.airberlin.com
www.skyeurope.com
www.smartwings.net
www.centralwings.com
www.jetblue.com
Кордон вигідніше перетинати пішки
Житель Рівного Сергій Петручок, 32 роки, нещодавно їздив на екскурсію до польського міста Краків. Кордон перетнув пішки.
— Автобус зі Львова до Кракова коштує близько 300 гривень. Товариш сказав, що якщо перейти кордон, заощаджу пару сот гривень, — каже Петручок.
Із Рівного до Львова Сергій доїхав електричкою за 12 грн. Звідти до прикордонного містечка Шегині маршруткою.
— З Медики, першого польського міста, їхав маршруткою за 2 злотих. Це 4 гривні. У Перемишлі сів на електричку до Кракова за 35 злотих — це 70 гривень, — пояснює. — Добрався за 12 годин. Автобус їде стільки ж, але на кордоні може простояти хтозна-скільки.
На дорозі туди й назад Сергій Петручок зекономив 400 грн.
Коментарі