Анна Ращенко, 22 роки, навчається на філологічному факультеті столичного університету ім. Шевченка. Крім звичайною стипендії, отримує ще одну — від організації "Смолоскип".
— Одного разу страшенно розболівся зуб. Грошей на лікування не було. Я звернулася до благодійного фонду. Мені виділили 400 гривень, — каже Ращенко.
Киянин 24-річний Богдан Васьків теж отримує стипендію "Смолоскипу", раз у рік 1 тис. грн. Він — аспірант.
— Уже шість років беру участь у програмах "Смолоскипу", — розповідає Богдан. — Там мені багато літератури подарували. Я писав лист меценатам. Обов'язково треба висилати своє фото. Мабуть, я виглядав дуже нещасним на фотографії. Бо на Великдень мені з Америки прийшла велика посилка із крупами та цукром. Цукор якраз став у пригоді.
Міжнародний благодійний фонд "Смолоскип" щороку допомагає 400 студентам в Україні.
— Ми підтримуємо талановитих, — каже працівниця "Смолоскипу" Катерина Козилецька, 50 років.
— Меценатами є українська діаспора із Канади і США. Для отримання допомоги студент повинен бути відмінником, мати наукові публікації в галузі мови, літератури або історії України, цікавитися літературою. Володіти українською мовою. Також допомогу може отримати письменник чи поет, який має надруковані збірки або публікації в періодиці.
Для заявки треба заповнити анкету. Її подають особисто у видавництво "Смолоскип" на вул. Межигірська, 21 в Києві. Також пред'являють заліковку, паспорт, ідентифікаційний код, довідку про доходи із ректорату. Стипендіат має відкрити рахунок в Ощадбанку. Туди щороку переказують допомогу — 1 тис. грн. Додатково можуть виділити гроші на лікування — 500 грн. На передплату професійних журналів або посібники — ще 150 грн.
Потім студент пише листа до спонсора. Описує свій спосіб життя, захоплення. Треба подякувати за допомогу. Заборонено просити, наголошувати на скрутному матеріальному становищі.
Коментарі