четвер, 10 грудня 2009 18:30

За штучну ялинку заплатили 150 тисяч гривень

Автор: фото: Ігор ХОМИЧ
  Працівники комунального господарства ”Зелений Львів” Мирон Казимирчак (ліворуч) та Михайло Павлеса вішають іграшки на ялинку перед Оперним театром у Львові у вівторок зранку
Працівники комунального господарства ”Зелений Львів” Мирон Казимирчак (ліворуч) та Михайло Павлеса вішають іграшки на ялинку перед Оперним театром у Львові у вівторок зранку

У суботу під час відкриття різдвяного ярмарку на просп. Свободи у Львові на кілька хвилин запалять головну новорічну ялинку міста. Дерево першим встановили на Західній Україні. Привезли його зі Старицького військового лісгоспу, що біля села Майдан Жовківського району, тиждень тому. Висота ялини — 22 м.

Дерево прикрашали два дні. В понеділок зранку працівники комунального господарства "Зелений Львів" вішали солом"яні обереги та гірлянди. У вівторок почепили золотисті та сріблясті кулі. За ялинку заплатили 3 тис. грн. На прикраси, ілюмінацію та охорону передбачено 112 тис. грн. У Львові планували встановити штучне дерево, але підрахували, що живе коштуватиме дешевше.

— Штучна ялинка обійдеться для міста приблизно у 300–350 тисяч гривень, — каже Валерій Самойленко, 42 роки, начальник відділу благоустрою міської ради. — А ще встановлення, ілюмінація та прикраси. Місто не має таких коштів. Крім того, ми мешкаємо біля Карпат, а не на Сході України, в нас немає дефіциту ялинок.

Жива ялина прикрашатиме і майдан Незалежності Рівного. 25-метрове дерево привезли з Костопільського лісництва. Лісовій красуні 88 років.

У середу встановили головну ялинку в Івано-Франківську. Її висота 25 м.

У Чернівці новорічне дерево привезуть у понеділок. 22-метрову пихту знайшли у Вижницькому держспецлісгоспі. За неї заплатили 3 тис. 800 грн. На оформлення та освітлення з міського бюджету виділять 150 тис. грн. Прикрашатимуть сріблястими та золотисто-білими іграшками.

Потрібно понад 3 тисячі скляних кульок

Лучани вдруге святкуватимуть Новий рік біля трьох живих ялинок на майдані Театральний. Кожна по 11 м. Для них потрібно понад 3 тис. скляних кульок, гірлянди та дерев"яні обереги. На прикраси та освітлення виділили 150 тис. грн.

У Тернополі вперше встановлять штучну ялинку заввишки 19 м. Її виготовила місцева фірма "Ялинки України". Дерево обійшлося у 150 тис. грн.

— Фірма безкоштовно складатиме і розкладатиме дерево. Дає іграшки, освітлення, огорожу. І п"ять років гарантії, — каже 48-річний Олег Соколовський, начальник міського управління житлово-комунального господарства.

Останні два роки центральну ялинку для Тернополя зрізали у місті. Обирали високорослі дерева біля житлових будинків.

— Знайти підходяще для центрального майдану в лісах практично неможливо, — пояснює Соколовський. — Якщо є добрий під"їзд, то ялинка або крива, або однобока. А якщо дерево хороше, то під"їхати до нього неможливо. Нам радили замовляти смереку з Карпат, як інші міста роблять. Але з доставкою голе дерево обійшлося б у 50 тисяч гривень.

Ялинку прикрасять яскравими іграшками зі штучної шкіри та гірляндами.

— Фактично ми віддаємо рідному містові наш виріб за собівартістю, — каже виконавчий директор фірми-виробника Василь Огринович, 24 роки. — Штучне дерево практичніше. Воно ідеальної форми, не горить і може використовуватися кілька років. Кращого новорічного дерева на центральній площі не матиме жодне місто Західної України.

У мерії жартують, що ялину можна буде використати в господарстві і після гарантійного терміну. Її гілки, мовляв, знадобляться як йоржики для миття пляшок.

В Ужгороді на пл. Театральна незабаром встановлять 15-метровий металевий каркас, до якого кріпитимуть маленькі живі ялинки. Штучне дерево виготовили за 13 тис. грн три роки тому. На прикраси та обслуговування запланували витратити 150 тис. грн.

У всіх обласних центрах Західної України ялинки урочисто запалять 19 грудня.

Зараз ви читаєте новину «За штучну ялинку заплатили 150 тисяч гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути