Влада Львівської області визначила найкращих інвесторів за 2008 рік. Серед них провідні компанії з іноземним та вітчизняним капіталом. "ГПУ" з"ясувала, з якими труднощами вони зіткнулися в роботі на Львівщині.
У конкурсі "Інвестор року-2008" переміг "Кредобанк". Сума інвестицій — 1,3 млрд грн. Польських — 99,5%.
— Львівщина привабила польського акціонера високим рівнем економічного розвитку. Вона близька до польського кордону, а менталітет жителів наближений до менталітету сусідів-європейців, — говорить голова правління фінустанови 51-річний Іван Феськів. — У "Кредобанку" працюють близько 2,4 тисячі осіб. Майже всі — українці. У середньому отримують 4300 гривень. Під час економічної кризи зарплати не зменшувалися. Але на 6,5 відсотка довелося скоротити штат. У роботі скаржимося на часті зміни законодавчої бази, складнощі податкової системи та низький рівень захисту прав кредиторів.
У номінації "Інвестор року: іноземні інвестиції" перемогу здобуло дочірнє підприємство зі 100-відсотковим американським капіталом "Юсенко Україна". Розмір внесених 2008 року інвестицій — 308 млн 832 тис. грн. Підприємство займається пошуком та розвідкою корисних копалин, працює в нафтовидобувній і газовій галузях. Наприкінці серпня Кабмін позбавив ліцензії "Юсенко Україна" та передав площі "Нафтогазу України".
— Ще не отримували жодних прибутків, оскільки йде процес бурління, — говорить працівниця "Юсенко України" Галина. Інвестор вклав 64 мільйони доларів, тепер готові свердловини забирають. Коли іноземці прийшли, тут був пустир, вони до 5 тисяч метрів просвердлили. Який інвестор після такого піде на Львівщину?
Коли іноземці прийшли, тут був пустир
Завод "Леоні" у селі Нежухів Стрийського району на Львівщині називають найпотужнішим інвестиційним проектом області. Тут виготовляють кабельні мережі для автомобілів "порше", БМВ, "рено", "сітроен".
— Обрали Львівщину, бо вона недалеко від кордону, — розповідає помічник генерального директора нежухівського "Леоні" Андрій Беренда, 26 років. — Загальна сума інвестицій — 50 мільйонів євро. На підприємстві працюють п"ять тисяч українців. Економічну кризу пережили легко — добирали працівників, оскільки з"являлися нові проекти. Проте тепер довелося важко. Виробництво по концерну впало на 26–30 відсотків, поменшало замовлень.
Компанія "Росан-Інвест" працює на львівському ринку нерухомості з 2006 року.
— За три роки ми проінвестували близько 10 мільйонів доларів, — каже голова спостережної ради компанії Володимир Тимчишин, 40 років. — У нас працює більше 20 людей, усі — українці. Про зарплату говорити не можу, це таємниця роботодавця і працівників. За показником рівня оплати праці наша компанія потрапила в двадцятку найкращих підприємств в Україні. Наша діяльність напряму пов"язана із ринком нерухомості. Ця галузь однією із перших узяла на себе удар кризи. Тому з грудня 2008-го до березня 2009-го ми заморозили розвиток кількох своїх проектів.
Коментарі