"У мене троє дітей. Перша дружина померла, коли син і дочка були малі. Одружився ще раз. Із теперішньою жінкою маємо 16-річного сина. Старшим дітям і освіту дали, і весілля справили, і хати допомагали будувати. Вони живуть окремо і в нас не прописані. Тепер чую від них натяки, що претендують і на нашу хату. Молодшому сину допомагати довго вже не зможу. Не хотів би, щоб по моїй смерті його кривдили. Як правильно заповісти на нього хату?"
Запитує 63-річний Василь Дубницький зі Старосамбірщини
Відповідає приватний нотаріус зі Старого Самбора 34-річний Ігор Макаревич:
— Батькові краще оформляти не заповіт, а подарувати майно. Бо якщо на момент відкриття спадщини хтось із його інших дітей буде непрацездатний, матиме право на половину своєї законної частки. Крім цього, заповіт можна складати і змінювати неодноразово. В кожному випадку буде дійсний той, що його склали останнім.
При даруванні будинок переходить у власність сина з моменту оформлення договору. І батько не має можливості "передумати". Для укладення такого договору треба надати нотаріусу весь перелік документів для відчуження — право власності на будинок, витяг з БТІ про оцінку будинку, довідку про склад сім'ї, згоду дружини на дарування, паспорт та ідентифікаційний номер того, хто дарує, і того, хто приймає подарунок. Якщо земля біля хати приватизована, то треба довідку з місцевої ради, що будинок розташований на приватизованій земельній ділянці. Тоді й землю оформляють у подарунок.
Коментарі