Найбільше львів"яни заборгували за теплопостачання та гарячу воду — 43 млн 76 тис. 600 грн. За квартплату винні 5 млн 549 тис. грн, а за холодну воду — 5 млн 674 тис. 600 грн.
— Якщо борг за комунальні послуги великий, і немає змоги погасити його одразу, то можна скористатися правом реструктуризації, тобто платити частинами, — каже виконувач обов"язків начальника міського управління житлового господарства Наталія Герус, 39 років. — Для цього з комунальним господарством укладається договір на 60 місяців. Термін залежить від суми та доходів городян.
Щоб суму боргу розділили на менші платежі, треба подати заяву в канцелярію районної держадміністрації. Протягом двох тижнів її розгляне комісія. Після цього житель укладає договір із комунальним підприємством, в якому передбачено термін, на який розтягнено заборгованість, і розмір щомісячної оплати.
— Якщо грошей не вистачає, то термін дії договору можна подовжити, — додає Наталія Степанівна.
Чиновники кажуть, після реструктуризації боргів треба оформляти субсидії, щоб не накопичувалися нові. Їх може мати кожна сім"я, що віддає за комуналку понад 20% середньомісячного загального доходу. Для пенсіонерів — 15%. Треба звернутися до райвідділу соціального захисту. Із собою мати декларацію про доходи за попередні шість місяців і майновий стан усіх, хто зареєстрований у помешканні, паспорти всіх членів родини, відомості про житлову площу та комунальні послуги. Субсидії оформляють на шість місяців.
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг мають ветерани Української повстанської армії в розмірі 100% на одну особу, а їх удови, удови політв"язнів та інваліди по зору І групи сплачують лише половину.
Коментарі