
Помітне здешевлення 100 найнеобхідніших лікарських препаратів у березні дозволило українцям заощадити значні кошти, але це нововведення повинно стати початком повноцінної системної реформи. Таку думку висловив генеральний директор фармацевтичної компанії "Інтерхім" Анатолій Редер.
"Ми бачимо, що люди вже отримують препарати дешевше. Це означає, що зусилля дали результат. Та далі має йти глибша структурна зміна ринку", - зауважив він.
За словами Редера, держава обрала шлях зниження цін, зокрема на сотню найбільш затребуваних ліків за обсягами продажів - і саме на ці лікарські засоби громадяни витрачали найбільше власних коштів. Відповідно, зниження цін вже принесло суттєві позитивні зміни, підтримку та економію бюджету в першу чергу малозабезпечених громадян.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштабне здешевлення ліків в Україні: що змінилося з 1 березня
"Всі ми - фармвиробники, дистриб'ютори, аптечні мережі - живемо в нашій країні, ми її частина. Ми такі самі покупці ліків, коли вони нам необхідні, як і решта українців. Ми усвідомлюємо, що ситуація в країні дуже непроста, і розуміємо, що складна та болісна трансформація ринку потрібна, і вона задля блага пацієнтів", - підкреслив Редер.
Також гендиректор "Інтерхиму" наголосив, що тепер не менш важливим є наступний етап реформи - забезпечення сталої доступності якісних ліків не лише у великих містах, а й у регіонах.
З 1 березня в Україні почали діяти нові правила для аптек. Зокрема, встановлено граничні націнки на оптову та роздрібну торгівлю та знижено відпускні ціни на понад 100 лікарських засобів. Рішення про їх впровадження було ухвалено РНБО та набуло чинності після підпису президента Володимира Зеленського. Очікується, що протягом квітня будуть знижені ціни ще на понад 100 ліків - відповідні домовленості були досягнуті за результатами зустрічей міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка з українськими виробниками ліків.
Коментарі