За два роки з України за програмою переселення співвітчизників до Росії переїхали кілька тисяч чоловік.
"Кількість переселенців з України не на першому місці - десь п"яте-шосте місце. Це кілька тисяч людей", - говорить директор Департаменту з роботи зі співвітчизниками за кордоном Міністерства закордонних справ РФ Олександр Чепурін.
За його словами, всього в Росію за два роки роботи програми з переселення співвітчизників повернулися 17 тисяч чоловік.
Дипломат повідомив, що при переїзді люди хочуть мати на новому місці комфортне житло та хорошу роботу. У ті регіони РФ, які створили ці умови, переїжджають більш активно. Зокрема, 80% переселенців переїжджають в три російських регіони - Калінінградську, Калузьку і Ліпецьку області.
"Це три регіони, які дають житло й беруть приїжджих, допомагають працевлаштуватися на нормальну роботу", - сказав він.
В основному, за словами Чепуріна, переїжджають в РФ і співвітчизники з республік Центральної Азії.
"На першому місці - Казахстан (33%), потім йдуть інші республіки Центральної Азії, потім ідуть Молдова, Україна. З далекого зарубіжжя найбільше людей переїхали з Німеччини - 130 чоловік. З Ізраїлю і США - кілька десятків людей", - повідомив він .
Ще 16 березня голова Комітету Ради Федерації у справах СНД Вадим Густов заявив, що програма з переселення співвітчизників в Росію не працює.
"Проект, який два роки тому сприймався "на ура" та викликав колосальну ейфорію, почасти не виправдався. Ми думали, що до нас поїдуть мільйони. Але народ не поїхав", - сказав Густов.
За його словами, зараз йде коректування програми, і Росія зможе приймати близько 25 тисяч чоловік на рік, на що виділено гроші.
Коментарі
4