субота, 26 жовтня 2024 16:46

Україна переходить на зимовий час: коли переводити стрілки годинника

Україна переходить на зимовий час: коли переводити стрілки годинника
Україна востаннє перейде на зимовий час: дата Фото: Unsplash

Цієї осені переведення годинників в Україні мало бути останнім. У липні Верховна Рада проголосувала за скасування цього дійства.

Зимовий час 2024 року мав залишитись і навесні стрілки не планували переводити назад, на літній час.

Але сталось не так, як гадалось. Кілька днів тому BBC з посиланням на власні джерела в оточенні президента Володимира Зеленского написало, що глава держави не підпише відповідний закон. При цьому для ветування закону строки вже минули.

"Не планує президент підписувати", - сказав співрозмовник журналістів в ОПУ.

Інший співрозмовник у президентській фракції також сказав, що підпису не буде.

"Спікер це протис, це його ідея. Тому, щоб його не ображати, вето не буде, але і підпису не буде", - сказав співрозмовник в Раді.

За його словами, все проаналізували й побачили мінуси для економіки. Також співрозмовник додав, що врахували й петиції проти цієї законодавчої ініціативи, з якими виступали українці.

Коли переведуть годинники на зимовий час в Україні

Щороку українці переходять на зимовий час в останню неділю жовтня. 2024 року це буде 27 жовтня. Рівно о 04:00 потрібно перевести стрілки годинників на одну годину назад. Тобто, якщо це було 04:00 то стане 03:00. Таким чином, у нас з'явиться одна "зайва" година для сну.

Сучасні годинники, смартфони, ноутбуки та інші пристрої переводять стрілки автоматично. Тому переводити вручну доводиться тільки механічні годинники.

Найскладніше щороку - це не запізнитися на потяг чи маршрутку, адже всі транспортні засоби відбувають та прибувають за новим часом.

Як звикнути до переведення годинників

Не всі українці погодились з рішенням народних депутатів. Особливо не влаштовувало те, що в Україні назавжди залишиться саме "зимовий" час. Річ у тому, що в такому разі в східних областях нашої країни (а саме Луганська, Донецька та частина Запорізької області) влітку сонце вставатиме вже о 3 годині ночі, а сідатиме за горизонт о 9 годині вечора. В західних же областях, навпаки, дуже рано буде темніти взимку.

Для економіки, кажуть деякі фахівці, зимовий час також не дуже вигідний. Підприємства будуть починати і закінчувати роботу пізніше, а це означатиме, що працівникам доведеться повертатися додому вже у темноті. Все це, впевнені експерти, призведе до зниження загальної продуктивності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переведення стрілок: геть від Москви?

Натомість, лікарі стверджують, що скасування годинників позитивно могло би вплинути на людей. Але слід ретельно готуватися до переходу на зимовий час.

Фахівці радять за кілька днів до останньої неділі жовтня (27 жовтня 2024 року) почати лягати раніше, ніж звикли.

Також краще в цей період відмовитися від алкоголю, куріння. Намагайтесь більше часу проводити на свіжому повітрі, гуляти, медитувати, пити трав'яний чи зелений чай, а також менше нервувати.

Президента Володимира Зеленського закликали ветувати ухвалений Верховною Радою законопроект щодо скасування переходу на літній час.

Ухвалення закону означатиме, що наприкінці червня в Києві світатиме вже о 3:00, а сутенітиме о 20:00.

Це відчутно збільшить витрати установ, підприємств і домогосподарств на електричне освітлення у вечірні години навесні, влітку та восени, що матиме особливо відчутний ефект в умовах постійних відключень електроенергії, спричинених руйнуваннями енергетичної інфраструктури, кажуть науковці.

А от у ранкові години, за його словами, сонячне світло витрачатиметься марно.

Зараз ви читаєте новину «Україна переходить на зимовий час: коли переводити стрілки годинника». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути