
Для стабілізації чисельності населення України жінкам потрібно народжувати в середньому по три дитини.
Про це розповів доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун в інтерв'ю РБК-Україна.
"Щоб зберегти кількість населення на нинішньому рівні, 100 жінок мають народжувати приблизно 210-220 дітей. У розрахунок беруться жінки репродуктивного віку від 15 до 49 років. Але варто враховувати, що частина з них не планує мати дітей або не може цього зробити з медичних причин. Тому на інших припадає необхідність мати по троє дітей", - пояснив науковець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Демографія проти війни: як мобілізація молоді вплине на майбутнє
Гладун зазначив, що жодна з європейських країн не досягає необхідного рівня народжуваності. В середньому в ЄС 100 жінок народжують 150-160 дітей. Найкраща ситуація у Франції - 170-180 дітей на 100 жінок.
В Україні ж, за словами демографа, у 2019 році цей показник становив 123 дитини, у 2021-му - 116, а нині - близько 95-100. "Це суттєво менше, ніж потрібно для відтворення населення", - підкреслив він.
Однак, зауважує Гладун, ситуація в Україні не найгірша - наприклад, у Південній Кореї на 100 жінок припадає лише 72 дитини, у Китаї - 100, а в Японії та Італії - 120. За словами науковця, зниження народжуваності - загальна проблема розвинених країн.
Раніше Гладун повідомив, що за минулий рік Україну залишили майже 500 тис. українців. А це ще більше поглибило демографічну кризу в країні.
За його словами, будь-яке скорочення чисельності населення за рахунок природнього чинника або ж міграції негативно позначається на поточній демографічній ситуації в країні. А також негативно впливатиме на подальшу перспективу і демографічний розвиток України в цілому.
Коментарі