понеділок, 21 квітня 2025 07:22

Спецтема: Війна Росії проти України

Що запропонував Трамп Україні: The Wall Street Journal довідався

Що запропонував Трамп Україні: The Wall Street Journal довідався
США передали Україні пропозиції. Фото: pixabay.com

США очікують від України відповіді на кілька пропозицій, які можуть суттєво вплинути на її майбутнє. Йдеться, зокрема, про можливість визнання Криму російським і відмову від прагнення до членства в НАТО.

Про це пише The Wall Street Journal, посилаючись на власні джерела.

У публікації йдеться, що ці ідеї були передані українській стороні представниками адміністрації Дональда Трампа. Зустріч відбулася в Парижі минулого четверга. Ті самі пропозиції обговорювались і з представниками європейських урядів.

"Цього тижня Україна перебуває під тиском, щоб відповісти на серію далекосяжних ідей адміністрації Трампа щодо того, як покласти край війні в Україні", - зазначає WSJ. У публікації уточнюється, що йдеться про ймовірне визнання окупації Криму Росією у 2014 році та відмову Києва від курсу на вступ до НАТО.

Очікується, що Україна надасть відповідь під час запланованої зустрічі в Лондоні. Там зберуться представники США, Європи та українського уряду. Якщо вдасться досягти спільного бачення, пропозиції можуть бути передані Москві.

Щоб посилити тиск, держсекретар США Марко Рубіо попередив, що США можуть тимчасово згорнути дипломатичну активність. Це станеться, якщо найближчим часом не буде зрушень у переговорах.

"Дипломатичний тиск США має на меті підготувати підґрунтя для припинення вогню вздовж нинішніх ліній бойових дій та врегулювання конфлікту", - йдеться в матеріалі.

Американська сторона наголошує, що ідеї не є остаточними. Один із високопосадовців Держдепу заявив, що Київ отримав "список потенційних варіантів для обговорення і зворотного зв'язку", а не обов'язкові умови.

Прийняття таких ініціатив буде складним кроком для України. Влада країни не визнає жодних легітимних претензій Росії на її територію.

У випадку реалізації цієї пропозиції США довелося б змінити свою позицію, яку вони дотримуються ще з 2014 року. Упродовж більш ніж десяти років американські президенти, як демократи, так і республіканці, не визнавали анексію Криму.

У 2018 році державний секретар Майк Помпео публічно засудив окупацію півострова. Він заявив, що силове змінення державних кордонів є неприпустимим для будь-якої демократичної країни.

Конгрес США ухвалив закон, що прямо забороняє визнання Криму частиною Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Україна і Росія укладуть угоду": Трамп зробив нову заяву щодо війни

Ще одна ідея, озвучена адміністрацією Трампа, стосується Запорізької АЕС. Джерела WSJ повідомляють, що США пропонують перетворити територію навколо станції на нейтральну зону. Контроль за нею може перейти до американської сторони.

Під час розмови з президентом Володимиром Зеленським у березні Трамп запропонував варіант придбання електростанцій, у тому числі атомних. Він заявив, що це буде "найкращим захистом для цієї інфраструктури".

За версією видання, об'єкти на території ЗАЕС можуть забезпечувати електроенергією як підконтрольні Україні райони, так і окуповані території, захоплені Росією після 2022 року.

Зеленський 20 квітня повідомив, що Росія, попри оголошене очільником Кремля Володимиром Путіним "великоднє перемир'я",не полишає спроб просуватися на фронті. Станом на 20:00 Росія більш ніж дві тисячі разів порушувала припинення вогню.

"На цю годину від початку доби російська армія більш ніж дві тисячі разів порушувала путінське припинення вогню. Було вже 67 російських штурмів проти наших позицій на різних напрямках, і найбільше - на Покровському. 1355 російських обстрілів, з них 713 - важке озброєння, 673 застосування росіянами FPV", - сказав президент.

Зараз ви читаєте новину «Що запропонував Трамп Україні: The Wall Street Journal довідався». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути