У тимчасово окупованому Маріуполі зафіксовано незвичне накопичення живої сили окупантів.
На території міста з'явились дві нові військові бази. Про це повідомив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко в Telegram.
Фахівці центру пов'язують це з необхідністю формування більш безпечного резервного плацдарму окупантів в логістичної близькості до фронту.
"Спостерігаємо певне сповільнення військових переміщень в бік Запоріжжя. Проте саме на кінець тижня припала збільшена кількість колон з танками. Загалом до 10 одиниць танків та гусеничної бронетехніки", - розповів Андрющенко.
З його слів, зафіксовано незвичне, але значне накопичення живої сили та військової техніки (БМВ, БТР) на базах Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча.
"Зокрема, відмічаємо розбудову нових військових баз. Мінімум одна в Лівобережному районі, одна в Кальміуському", - додав Андрющенко.
Андрющенко оприлюднив відео, на якому можна побачити, як військова техніка пересувається вулицями міста. На думку керівника центру, найбільший інтерес в цьому складає база в Лівобережному районі, в район ЖМР Східний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бій тривав понад сім годин: нацгвардійці відбили історичний наступ росіян на мотоциклах
Він уточнив, що загалом тенденція до посилення військового перебування росіян в Маріуполі почалась на початку року й це - не випадковість, а послідовне перетворення міста в головний та повноцінний логістично-військовий плацдарм для вантажів, техніки та живої сили.
"Її організація - результат необхідності розширення вже наявної бази неподалік, яка використовується здебільше для стоянки паливо заправників та вантажівок з БК на перегоні в Запорізьку область (або звідти). Нова база носить інше призначення. Вона здебільше для стоянки живої сили та техніки. Зокрема тут підвищені заходи маскування, але завдяки масованим перекиданням квітня…", - зазначає фахівець.




Зафіксували розгалужену сітку стоянок, ремонтних баз та пунктів постійного та тимчасового розташування живої сили. Цьому безумовно сприяють фактори розвитку залізниці та портового сполучення.
"Тому, ми впевнені, що найближчим часом зможемо констатувати факт військово використання як залізничних станцій Маріуполь-сортувальна, Маріуполь-головний та Маріуполь-порт, так і самого Маріупольського порту", - наголошує Андрющенко.
На українські позиції, зокрема, сектор, який тримає 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада висунулася колони ворожої техніки з піхотою та були розбиті. Їхня загальна кількість – понад три сотні штурмовиків і близько 40 одиниць броньованої техніки (БМП, БТР, танки), а також квадроцикли.
Коментарі