Причина аварії з"ясовується, повідомили в прес-службі Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Дніпропетровській області.
До ліквідації аварії залучено підрозділи МНС і 30 працівників підприємства "Днепроазот". Витік аміаку припинено (перекрита засувка на аміакопроводі), підрозділи МНС встановили водну завісу для осадження пари аміаку, унаслідок чого розповсюдження хімічної речовини повітрям зведено до мінімуму.
На даний момент концентрація пари аміаку в повітрі відповідає нормі. Під час викиду на підприємстві знаходилася робоча зміна з 670 людей, постраждалих немає, евакуація персоналу не проводилася.
На жаль, подібні викиди аміаку нерідко трапляються в Україні. Так 21 квітня викид аміаку стався в Черкаській області, в місті Ватутін на території ВАТ "Ватутінський м"ясокомбінат". У компресорному цеху (будівля площею 400 кв м, яка стоїть окремо) в результаті розгерметизації крана подачі охолодженого аміаку на холодильні камери стався викид аміаку (близько 60 кг).
11 січня в Гадячі Полтавської області, на території ВАТ "Гадяцький м"ясокомбінат", в приміщенні компресорного цеху через розгерметизацію з"єднань аміакопроводу стався викид аміаку в кількості 80 кг.
А раніше в Криму, на території учбово-виробничої бази в місті Джанкой, стався розлив близько 15 літрів аміаку.
Також, у Львівській області стався витік аміаку з вантажного поїзда, у складі якого було 28 цистерн. Поїзд перевозив аміак з ВАТ "Рівнеазот" у Республіку Польща, повідомляє NEWSru.ua.
Коментарі