Українці змушені вчитися жити без електроенергії через російські удари.
Відсутність електрики може позначатися на стані дітей, зокрема спричинити паніку. Про це пише Освітній центр Верховної Ради у Telegram з посиланням на ЮНІСЕФ.
"Діти звикли користуватися різними гаджетами ресурсами енергетики. Коли вони неочікувано опиняються без звичних речей, наприклад в темряві або без доступу до інтернету, то можуть відчувати більшу тривогу, смуток або страх", – пояснили фахівці.
Як зазначається, у більшості дітей присутній страх темряви. І під час відключень світла він може проявлятися більш активно.
"Страх темряви – це, з одного боку, віковий страх у дітей. З іншого – один із наслідків хронічного стресу та психологічної травматизації", – додали фахівці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як заспокоїти дитину під час війни: поради психологів
Щоб підтримати дитину й не допустити загострення її стану під час блекауту, до відключень слід готуватися заздалегідь. Зокрема, потурбуватися про інтерактив, щоб перемикнути увагу малечі.
"Відсутність електроенергії можна використати с користю для психологічного здоров'я та зближення з родиною. Гра – найпростіший спосіб трансформувати напругу", – додали в повідомленні.
За словами фахівців, важливо пам'ятати:
1. Коли один канал сприйняття депривований, в стані перезбудження чи неактивний, інші в більшому навантаженні та чутливості.
2. Якщо ми переживаємо складний досвід і при цьому дієві, відчуваємо близькість – у нас залишається відчуття сили.
У галереї нижче – способи, як можна корисно провести час із дітьми під час відключень світла.
Для збереження психологічного здоров'я дітей під час війни їхнім піклувальникам необхідно дотримуватися певних рекомендацій, нагадала перша леді Олена Зеленська. Дружина президента перерахувала основні рекомендації від Міністерства охорони здоров'я. Одна з них – не дивитися при дітях новини, особливо до 10 років.
Коментарі