В інтерв"ю радіостанції "Німецька хвиля" в понеділок вона пояснила, що між Україною і ЄС діє угода про візовий режим, яка має вищу юридичну силу, ніж вказаний кодекс.
За її словами, українців не торкнеться уніфікація правил в"їзду до Шенгенської зони. У цьому є свої негативи, відзначила Солоненко, оскільки за новим візовим кодексом керівники громадських організацій, які часто приїжджають в ЄС на наукові конференції, тепер безкоштовно могли б отримувати візу.
У двосторонній угоді між Україною і ЄС немає визначення, хто саме вважається "громадськими діячами", тому таке спрощення на Україну не розповсюджуватиметься.
Крім того, на українців не розповсюджуватиметься і вимога про біометричні паспорти і необхідність вносити до паспорта відбитки пальців, що передбачено новим візовим кодексом.
Солоненко додала, що з часом буде впроваджена спрощена форма заявки на шенгенські візи і збільшиться прозорість в її видачі. Так, консульства, відмовляючи у візі, повинні будуть обгрунтувати причини відмови, і заявник може подати апеляцію. Проте ця норма почне діяти тільки з 2011 року.
Коментарі