Таку думку висловили у власній статті, опублікованій в тижневику "Дзеркало тижня" (N13 (692) 5-11 квітня 2008), доктор медичних наук, професор Микола Богданов і кандидат економічних наук Василь Грибанов.
За словами експертів, більшість кримських курортних закладів після завершення літнього сезону не тільки не пропонують туристам жодної розважальної програми, а просто закриваються.
"У районі Великої Ялти із 150 підприємств курортно-рекреаційного комплексу (КРК) з неповним завантаженням працюють у міжсезонні лише декілька, здебільшого, це санаторні установи", - констатують експерти.
На їх думку, тільки розширення меж курортного сезону за рахунок розвитку орієнтованих на міжсезоння туристичних послуг дасть змогу кримським курортам зберегти конкурентоспроможність порівняно з Єгиптом, Туреччиною та іншими туристичними напрямками.
"Якщо ми зараз не розширимо межі курортного сезону, інфляційне підвищення рівня витрат на послуги КРК у їх виробника і водночас неможливість "вистрибнути" з лещат рівня конкурентних цін на них, диктованих глобальним ринком, однозначно погіршать існуючий стан речей", - відзначили експерти.
Ще однією проблемою кримських курортів, на їх думку, може стати слабка енергетична інфраструктура регіону і низька енергоефективність самого курортного комплексу.
"Зараз існує, а в перспективі наростатиме немов снігова куля, загроза втрати конкурентоспроможності курортних послуг через наше явне відставання від конкурентів щодо ефективності енергоспоживання", – стверджують учені. УНІАН.
Коментарі