понеділок, 06 квітня 2009 19:42

Кожна п"ята упаковка ліків у Києві - фальшивка

Кожна п"ята упаковка ліків у Києві - фальшивка

Кожна п"ята упаковка медикаментів у столиці - фальшивка. Але до суду потрапила всього одна справа з продажу підроблених медпрепаратів.

З фальсифікаторами повинно боротися Управління з боротьби з економічними злочинами і Держінспекція з контролю за якістю лікарських препаратів МОЗ. Але часто їх зловити не вдається, тому що підприємство-виготівник, як правило, виявляється "примарою" - коли оперативники приїжджають у вказане на етикетці місто, виявляється, що такої фірми там ніколи не існувало.

Правоохоронці виправдовуються, що "притиснути" фірми постачальників і закупників дуже непросто, мовляв, по документах у них може бути все гладко, і складно довести, що вони умисне поставляли на прилавки аптек отруту.

За минулий рік в Києві дійшла до суду тільки одне справа, порушена проти конкретних людей, які продавали під відомою заводською маркою фальшивий препарат. Да і то звинувачення пред"явлене за статтею "Зловживання службовим положенням". "Влітку 2008-го в столичну міліцію звернулися представники кримського заводу "Ніжнефарм" зі скаргою, що у них вже давно не випускається препарат "Септол" (антисептик, аналог медичного спирту), але чомусь одна київська фірма продовжує продавати свіжі партії, - розповів начальник ЦЗГ ГУ МВС Києва Володимир Поліщук. - Коли співробітники Дарницького УБЕЗ почали розбиратися виявилось, що київська фірма "Біохімфарм" раніше співробітничала із заводом в Криму - на потужностях підприємства випускали антисептик, який продавали в столичних аптеках".

Зараз матеріали кримінальної справи вже в суді, проте директор "Біохімфарма" обвинувачується в зловживанні службовим положенням за ст. 364 ч. 1 Кримінального кодексу України, що карається виправними роботами до 2 років або обмеженням свободи до 3 років із забороною обіймати деякі посади протягом 3 років.

За січень-лютий 2009 року Держінспекцією за контролем за якістю ліків винесено 20 розпоряджень на заборону фальсифікованих ліків. Вилучено із звернення 15 найменувань препаратів. За неофіційними даними більше всього підробок до нас приходить з Росії, Польщі, Індії, Китаю і Пакистану.

За матеріалом "Газета по-киевски"

Зараз ви читаєте новину «Кожна п"ята упаковка ліків у Києві - фальшивка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути