ЄС заморозив рахунки членів військової хунти і заборонив європейським компаніям торгувати обладнанням, яке може бути використано для придушення опозиції. Також було майже подвоєно кількість чиновників, яким заборонено в"їзд до країн Євросоюзу.
У жовтні Європейський Союз уже вводив санкції стосовно Гвінеї. Зокрема, Євросоюз ввів ембарго на постачання зброї до Гвінеї і заборонив в"їзд до Європи лідеру військової хунти Гвінеї капітану Муссі Дадіс Камарі і деяким членам уряду.
***
Група військових на чолі з Камарою прийшла до влади в Гвінеї у результаті безкровного державного перевороту в грудні 2008 року. Це відбулося наступного дня після смерті генерала Лансани Конте, який правив країною близько чверті століття.
Камара розпустив уряд, скасував парламент і сформував Раду за демократію і розвиток. Нові президентські вибори призначили на 2010 рік. Спочатку лідер хунти не планував балотуватися, однак у вересні 2009 року оголосив, що на вибори піде, що викликало обурення опозиції.
28 вересня в антиурядовій демонстрації в Конакрі брали участь декілька десятків тисяч осіб. Солдати відкрили вогонь по демонстрантах, у результаті чого загинули близько 157 людей, понад 200 отримали поранення. За даними влади, кількість загиблих становить 57 осіб, більшість з яких загинули у тисняві.
4 грудня один з помічників Мусси Дадіса Камари організував на нього замах, проте лідер хунти отримав лише незначні поранення, повідомляє ВВС.
Коментарі