Боснія рухається в напрямку нової громадянської війни, оскільки конституційна криза може спричинити розкол в політичній системі, пише The Telegraph.
Побоювання викликані боснійсько-сербськими лідерами, які збільшили свої вимоги до незалежності. Вони застерігають, що ситуація в країні нестабільна.
Ріст етнічних розбіжностей збільшив побоювання про відновлення війни, яка забрала життя 110 тисяч людей в період з 1992 по 1995 роки.
Керівництво Європи та США скликало екстрене засідання, яке відбудеться у вівторок у Сараєво (столиця Боснії та Герцеговини). Метою цього засідання є зустріч з лідерами держави і пошук вирішення проблеми.
Криза зосереджена на спробі переписати конституцію, яку було прийнято державою в результаті війни 1995 року.
Питання тільки в тому, що це буде за конфлікт?
З того часу Боснія складається з двох напівавтономних частин - Республіки Сербська та Мусульмансько-Хорватської Федерації. Їх поєднують слабкі центральні інститути, чиїй роботі часто перешкоджають етнічні суперники.
Боснійсько-сербський прем"єр-міністр Мілорад Додік вважає зміни до конституції непотрібними і неприйнятними.
"Боснія нестабільна ... міжнародна спільнота перегнула палку в Боснії. Це стане очевидним в кінці", - каже він.
Додік виступає за включення до конституції референдуму про самовизначення, який би дав право Республіці Сербська стати незалежною від Боснії.
Лідер найбільшої Боснійської мусульманської партії Сулейман Тіхіч вважає, що розпалення нової війни цілком можливе.
"Якщо це буде продовжуватись в такому ж дусі, безсумнівно виникне конфлікт. Питання тільки в тому, що це буде за конфлікт? Чи виникне він через три місяці, через півроку, чи через рік?" - каже він.
Лорд Ешдаун, який був представником міжнародної спільноти у Боснії з 2002 по 2006 рік, також стривожений.
"Це ключовий момент і, якщо міжнародна спільнота буде бездіяльною, Боснії загрожує розкол", - каже він.
Переклад: Gazeta.ua
Коментарі
1