Американська економіка показала зростання в третьому кварталі, тим самим завершивши рецесію, яка продовжувалася цілий рік, показують статистичні дані міністерства торгівлі США. За попередньою оцінкою міністерства, в період з липня по вересень ВВП США виріс на 3,5% щодо такого ж періоду річної давнини.
Рецесія визначається як скорочення валового внутрішнього продукту протягом як мінімум двох кварталів поспіль. Загальновизнаними в США є оцінки ВВП не мінторгу, а Національного бюро економічних досліджень. Це - приватна організація, і її дані, як правило, виходять з більшою затримкою.
Але, за новими даними, в третьому кварталі стався приріст відразу в декількох важливих секторах: і у витратах споживачів, і в експорті, і в інвестиціях в будівництво житла. При цьому більшість аналітиків чекали дещо меншого зростання ВВП - 3,3%.
У третьому кварталі повною мірою відчувався ефект від пакету заходів президента Барака Обами зі стимулювання економіки, зокрема, програми з викупу старих машин.
Як відзначає Reuters, домогтись зростання ВВП в третьому кварталі Сполученим Штатам дозволили упевнені показники відразу в декількох компонентах, насамперед в споживчих витратах та інвестиціях в житлове будівництво.
Споживчі витрати, на долю яких припадає дві третіх економічної активності США, виросли найшвидшими темпами з першого кварталу 2007 року. Вони збільшилися в третьому кварталі на 3,4% в порівнянні з падінням на 0,9% в попередньому кварталі.
Інвестиції в житлове будівництво, падіння яких стало однією з основних причин економічного спаду, підскочили на 23,4%, вперше з 2005 року внісши позитивний внесок до кінцевого значення ВВП.
Проте багато хто в США тепер побоюється, що зростання нестійке і може припинитися разом з державним стимулюванням. Разом з тим, вихід американської економіки з рецесії є хорошою новиною для всієї світової економіки в цілому.
Нагадаємо, що, за оцінками економістів, рецесія найбільшої економіки світу стала гіршою за 70 років - з часів Великої депресії 1930-х років, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі