Більшість українців схвалюють заміну радянського символа на герб України на монументі "Батьківщина-мати".
Однак вважають, що це могло зачекати до кінця війни. 69% українців вважають, що замість змінювати герб на монументі "Батьківщина-мати" варто було витратити ці гроші на війну. Про це йдеться у опитуванні Фонду демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва.
Так, на момент проведення опитування 83% респондентів чули про ініціативу заміни герба СРСР на тризуб на щиті монумента "Батьківщина-мати" у Києві. 17% – нічого про це не чули.
Назагал українці вельми схвально сприйняли таку ініціативу: 67% поставилися до такого рішення позитивно, і лише 16% – негативно, решта – не визначилися зі своїм ставленням або ж їм байдуже.
Позитивне ставлення найвище на заході нашої країни, а також серед українців молодого та середнього віку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На монументі "Батьківщина-мати" знайшли ще один радянський символ: що пропонують з ним зробити
Дещо менше таких позитивних оцінок на півдні (42%) та сході (57%), а також серед людей старшого покоління (58%). Хоча навіть у цих регіонах та вікових групах позитивні оцінки переважають.
Більшість опитаних (70%) погоджуються, що заміна герба СРСР на тризуб на монументі "Батьківщина-мати" є важливою подією, яка символізує боротьбу України за свободу та розрив із радянським минулим. Незгодні з цим близько 17%.
Як і у випадку з загальною оцінкою рішення про заміну герба, дещо менше наведене судження про символічність події схвалюють на півдні (56%) та сході (59%) України, а також серед старшої вікової категорії (60% серед категорії тих, кому за 60 років, порівняно з 75% серед молоді 18–29 років).
Водночас більшість українців (69%) погодилися і з тим, що замінити герб СРСР на тризуб на монументі "Батьківщина-мати" можна було й пізніше (наприклад, після війни), а наразі доцільніше було б спрямувати ці гроші на допомогу армії та людям, які постраждали від війни.
Не погодився з цим близько 21% респондентів. Найбільше згодних із наведеним твердженням на івдні (76%), дещо менше – на сході України (60%).
6 серпня вранці на монументі "Батьківщина-мати" у Києві встановили замість демонтованого герба СРСР український герб.
"Батьківщина-мати" – найвища монументальна скульптура в Європі. Збудована вона у 1981 році й розташована на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Демонтаж радянського герба на монументі "Батьківщина-мати" проводиться в межах проєкту "Тризуб Батьківщини". Над ним почали працювати ще з 2022 року.
Коментарі