В. О. ЗАСТУПНИКА Київського міського голови Олександр Ржавський, 48 років, протягом 10 днів тричі змінював позицію щодо запровадження так званих карток для приїжджих.
Уперше, 6 березня, Ржавський заявив в інтерв"ю офіційній газеті Київради "Хрещатик" таке: "Приїжджі мають платити киянам, бо користуються коштами міських платників податків. Кожен іногородній повинен, починаючи з травня, купувати щомісяця "комунальну картку" за 50–100 грн."
— Я не проти, щоб у Києві працювали іногородні, але вони тут живуть, працюють, купують, користуються різними послугами, а це створює додаткові навантаження на ЖКГ. Людина випила пиво й викинула пляшку, а її потрібно утилізувати. Уявіть собі, коли це робить 200 тисяч заробітчан — то ціле місто, — заявляє Ржавський.
Механізм сплати цього податку він описав так: приїжджий телефонує за вказаним на картці телефоном, називає номер паспорта. Отримує номер, який потрібно запам"ятати і називати міліціонерам, якщо вони перевірятимуть документи. Тим, хто відпочиває в Києві, картка не потрібна. Гроші за "комунальне навантаження" вираховуватимуть із податків, які сплачують турфірми та готелі.
Проте 12 березня Ржавський заявив, що запровадження "комунальної картки" для приїжджих — його ініціатива, мерія найближчим часом не реалізовуватиме її.
Це чистий жлобізм і жлобство
— Можливо, "комунальну картку" ніколи не впровадять, а можливо, вона з"явиться за 2–5 років. Це станеться, коли депутати Київради ухвалять рішення, — пояснює заступник мера.
Ржавський вважає, що мерія повинна розглянути цю ідею, порадитися з киянами і дійти висновку: запроваджувати картку чи ні. Проект підготують до травня, сказав Ржавський.
13 березня прес-служба КМДА повідомила, що заява Олександра Ржавського "жодним чином не стосується офіційної позиції Київради та мерії". Усе це — особиста думка та ініціатива Ржавського. Працівники прес-служби так і не змогли пояснити "ГПУ", якою є офіційна позиція мерії з цього питання.
Кілька днів щодо цього виникали суперечки в колективах, на вулицях міста й в Інтернеті. Приїжджі навіть закликали вийти в квітні на маніфестацію протесту під стіни мерії.
Учора, під час сесії Київради, Ржавський спілкувався з журналістами і назвав жлобством небажання приїжджих платити за "комунальну картку".
— Це чистий жлобізм і жлобство. Ідеться не про порушення прав приїжджих. Просто вони не бажають платити 50–100 гривень у казну міста, — заявив заступник міського голови. Додав, що іногородні не вимагають для себе виборчого права, права обирати мера, міських і районних депутатів. Але не бажають платити за проживання в Києві.
За словами Ржавського, щомісяця Київ отримуватиме близько 20 млн грн від такого нововведення. Ці кошти можна використати на програму "Чиста столиця" і забезпечити двірників житлом.
Коментарі