
На колії київського метро часом падають особисті речі пасажирів. Однак, якщо правильно діяти, втрачені навушники, телефони, шапки чи інше майно можна повернути.
Як пише видання KyivTime, про це повідомили в КП "Київський метрополітен".
Там нагадали про кілька важливих правил, яких слід дотримуватися, якщо речі випадково опинилася на коліях. Насамперед слід негайно звернутися до чергового персоналу станції. В жодному разі не можна намагатися дістати речі самостійно (як показує карта метро Київ, у столичному метро 52 станції, і при цьому відомо, що колії перебувають під напругою у 825 В під час руху поїздів).
Якщо працівника на платформі не видно або ви поспішаєте, можна зателефонувати чи написати до довідкового центру, який працює цілодобово (доступний і через Viber): (044) 238-45-26, 050-448-91-71. Обов'язково треба вказати назву станції, напрямок руху поїзда, дату та приблизний час інциденту.
Якщо предмет перебуває у доступному місці та інтервал руху поїздів дозволяє, черговий персонал може повернути річ одразу, використовуючи шальт-штангу.
У разі, якщо річ дуже дрібна (наприклад, картка чи навушники) або опинилася під контактною рейкою, її можуть дістати лише після завершення руху поїздів, тобто вночі. Наступного дня співробітники метро зв'яжуться з власником загубленої речі для її повернення.
Раніше начальник служби руху КП "Київський метрополітен" Сергій Ткачук зазначав, що в разі падіння людини на колії метро необхідно якомога швидше повідомити чергового працівника станції. Фахівці "підземки" оперативно відключать напругу з контактної рейки та допоможуть пасажиру повернутися на платформу.
Якщо падіння сталося у момент відсутності поїзда, важливо піднятися та рухатися вздовж напрямку руху поїзда, а не йти назустріч. Орієнтиром може слугувати табло зворотного відліку часу, яке розташоване на платформі.
При цьому категорично заборонено намагатися вибратися самостійно, оскільки напруга в контактній рейці становить небезпеку як для самого пасажира, так і для того, хто може намагатися допомогти.
У ситуації, коли людина втратила свідомість після падіння, необхідно негайно повідомити будь-якого працівника станції або подати сигнал машиністу поїзда, що наближається. Для цього потрібно здійснити кілька кругових рухів рукою, бажано з шарфом чи іншим помітним елементом одягу, щоб привернути увагу. Такий сигнал для машиніста є вказівкою до застосування екстреного гальмування.
Коментарі