"Найбільше люди гублять у вагонах метро паспорти, пенсійні посвідчення, студентські квитки. Знаходимо свідоцтва про одруження", — розповідає "ГПУ" Тамара Колч, 44 роки, працівниця бюро знахідок Київського метрополітену. — За 5 місяців ми повернули громадянам 58 паспортів. Ще майже 30 зберігаються у нас.
Шухляда письмового столу жінки закладена паспортами й іншими посвідченнями особи.
Бюро розташоване в маленькій кімнаті підземного переходу на станції метро Нивки. Тут низька стеля, у кутку — сейф і стіл. Під ним — три дорожні сумки.
— Цього приміщення для знайденого вистачає, — каже Тамара. — Раз на півроку проводимо утилізацію тих речей, за якими не прийшли власники. Це, переважно, одяг, взуття, тарілки, банки. Цінні речі зберігаються тут роками. Наприклад, уже 3 рік поспіль у нас лежить полотняна сумка з дорогим фотоапаратом і цінним одягом. Також є знайдений у вагоні набір колекційних значків.
Тамара Андріївна відкриває сейф. У ньому з десяток щільно закладених різноманітними речами поличок. Унизу складені спортивні ковзани, жіноче й чоловіче взуття. П"ять виданих 1970 року дитячих книг. Мобільний телефон, парасольки, кілька в"язок ключів. Працівниця метрополітену просить не описувати детально у статті загублені речі. Пояснює тим, що іноді люди приходять до бюро за речами, які ніколи не губили.
— Останній випадок був два місяці тому. Подзвонив хлопець, назвав модель мобільного телефона, нібито загубленого два місяці тому. Сказав, що купив його на базарі, документів немає. Попросила принести паспорт, зарядку і номер своєї мобільної карточки. Він так і не прийшов, — каже жінка.
Повертають втрачені речі власникам рідко, кажуть у бюро. Це вдається, якщо серед речей метрополітенівці знаходять контактний телефон або адресу, за якою можна надіслати листа. Загублений у метро одяг пасажири не шукають. Не вірять, що його можна знайти.
— Як правило, люди згадують про забуту сумку чи речі, коли вийшли з вагона, — каже Тамара. — А до кого звернутися, не знають. Та й знайти нашого працівника метро в годину пік на станції важко. Якщо губите речі, треба одразу підійти до чергового по станції. Сказати, в якому вагоні ви їхали. Тоді ваш пакунок на наступній станції забере з вагону черговий.
Востаннє загублені в підземці речі повернули тиждень тому. Жінка забула у вагоні на станції Театральна пакунок із сукнею, що коштує понад 2 тис. грн. Його одразу знайшли, бо жителька столиці звернулася до чергової.
Коментарі