Засновник Інституту електрозварювання й автор найвідомішого київського мосту Євген Патон народився 5 березня 1870 року в Ніцці у Франції в сім'ї консула Оскара Патона.
1894-го він закінчив Дрезденський технічний університет, а через два роки - Петербурзький інститут інженерних шляхів.
На початку ХХ століття вчений прийняв пропозицію створити в Києві кафедру конструювання мостів при Політехнічному інституті. Очолював її протягом 1904-1938 років. Тоді перейшов у Інститут електрозварювання.
1940 року почалося зведення капітального мосту, який, за проєктом, називався Київським міським. Євген Патон висунув пропозицію поєднати мостобудування і зварювання. Тодішнє високе керівництво ідеї суцільнозварного мосту категорично не сприймало.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Має сторінку у Facebook, працює 12 годин на день: Патон святкує 101 рік
Лише за сприяння Микити Хрущова 1941 року опори таки звели. Але через два роки, німці їх підірвали. По війні все довелося починати спочатку. 80-річний академік мусив вступати в бій з чиновниками за свій міст. І він переконав їх.
Будівництво розгорнулось у грудні 1951 років й було завершено в жовтні 1953-го. Проте не судилося вченому за давньою традицією першому пройти мостом, який він будував. Він помер 12 серпня 1953 року. Похований у Києві, на Байковому кладовищі.
Автор пропонував назвати міст іменем Микити Хрущова, але споруда отримала назву на честь Євгена Патона.
У процесі реконструкції з моста Патона протягом 2020 року приберуть радянську символіку - зірки і вінки з колосків.
"По мосту Патона зараз затверджується проєкт реконструкції, після якої він буде вже зовсім іншим - без радянської символіки. Проєкт уже готовий і відправлений до Мінкульту на обговорення. У Київраду він поки що не заходив", - заявив bigkiev секретар Київради Володимир Прокопів.
Коментарі