![Археологи знайшли велике загублене місто](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1208/1208053_w_300.jpg?v=0)
Археологи на півдні Мексики зробили унікальне відкриття. Вони знайшли велике місто сапотеків, у якому налічувалося понад 1100 споруд.
Раніше вважалося, що це була лише військова фортеця, але нові дослідження спростували цю теорію, передає Heritage Daily.
Завдяки технології LiDAR науковці отримали детальні дані про поселення XV століття, розташоване в штаті Оахака. Виявилося, що Гуєнгола, яку історично пов'язували з опором сапотеків проти ацтекської експансії, була розвиненим укріпленим містом із складною інфраструктурою.
Команда з Університету Макгілла дослідила це місце, покладаючись на колоніальні джерела. У них Гуєнгола описується як важливий оборонний центр, що відігравав ключову роль у конфліктах між сапотеками й ацтеками в період 1497-1502 років.
З приходом іспанців у 1521 році суспільство сапотеків зазнало масштабних змін. Поселення руйнувалися, а корінні мешканці були змушені асимілюватися.
LiDAR-знімки показали, що місто займало територію понад 360 гектарів. У ньому знайшли чотири кілометри оборонних мурів, добре сплановану дорожню мережу та чіткий поділ районів за соціальними класами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли незвичайну статую
Дослідники також ідентифікували релігійні споруди, майданчики для гри в м'яч і житлові квартали, які мали чіткі межі. За словами Педро Гільєрмо Рамона Селіса з Університету Макгілла, архітектурна спадщина Гуєнголи збереглася вражаюче добре.
Ці відкриття дають нове розуміння складності містобудування сапотеків. Вони також підтверджують ефективність технології LiDAR у виявленні прихованих деталей давніх цивілізацій.
Мексиканські археологи в ацтекському місті Тлателолько виявили 36 поховань. Шість тіл помістили в кулясті глечики місцевого виробництва. Рештки маленької дитини з обсидіановим ножем у черепі поклали під тарілку, повідомляє національний інститут антропології та історії Мексики.
Коментарі