![Ревізія надр: Гетманцев пропонує повернути незаконно привласнені родовища](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1207/1207935_w_300.jpg?v=0)
Україна має провести масштабну ревізію родовищ корисних копалин і повернути незаконно привласнені ресурси державі.
Це створить можливості для залучення іноземних інвесторів, зокрема зі США, до видобутку українських надр. Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
За словами Гетманцева, протягом останніх 30 років комерційно привабливі родовища опинилися в руках поважних" осіб, і зараз у держави фактично немає що запропонувати потенційним партнерам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп хоче укласти угоду з Україною на $500 млн в обмін на гарантії безпеки
"Щоб видати дозвіл на розробку надр, держава повинна мати такі ресурси у своєму розпорядженні. Проте всі перспективні родовища давно роздані, тож залучення інвесторів опинилося під загрозою", - зазначив політик.
Гетманцев наголошує, що першочерговим завданням є інвентаризація родовищ і повернення тих, що були незаконно виведені з державної власності.
"Це питання треба вирішувати не через інтереси США чи інших партнерів. Це насамперед питання справедливості та національного інтересу", - підкреслив він.
Він також згадав ексміністра-утікача Миколу Злочевського, який досі отримує значні прибутки від українських надр.
На думку Гетманцева, після повернення ресурсів у державну власність їх можна передати на розробку іноземним інвесторам, але на прозорих і справедливих умовах - без пільг, із чіткими гарантіями вигідного розподілу доходів та подальшої переробки в Україні.
Раніше Трамп заявив, що США хочуть отримати від Києва рідкісноземельні метали в обмін на допомогу і Україна готова це зробити.
Президент Володимир Зеленський прокоментував зацікавленість Трампа у рідкісноземельних металах, які знаходяться в українських надрах, й заявив, що Україна відкрита до американських інвестицій у цю сферу.
"Це було пунктом плану перемоги. У нас є спеціальні ресурси, зокрема рідкісноземельні ресурси, уран, літій, титан, і важливо, щоб це не дісталося Росії. Тому президент пропонував, щоб це було спеціально захищено і спеціально використовувалося з ключовими партнерами", - сказав Зеленський.
Коментарі
1