Ексклюзиви
понеділок, 31 грудня 2018 09:56

Супрун порадила, як уберегти печінку

Супрун порадила, як уберегти печінку
Супрун розповіла, як уберегти печінку в період новорічних свят.

Виконуюча обов'язки голови Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла, як уберегти печінку в період новорічних свят.

"Орган, який в період свят працює понаднормово – ваша печінка. Не перевантажуйте її занадто, тому що всі мають право відпочити", – нагадала Супрун на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, серед завдань печінки безліч важливих для нашого життя справ, які вона повинна виконувати 24 години на добу – брати участь в травленні, займатися обміном білків, жирів і вуглеводів, нейтралізувати токсини.

Одна з головних функцій цього органу – фільтрація або детоксикація крові. З кров'ю в печінку надходять не тільки корисні речовини, але і токсини і інші побічні продукти, які організм не може використовувати.

Виявивши непотрібну речовину, печінка або перетворює її в продукт, який не зашкодить, або виводить з організму через нирки і кишечник для виведення з організму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супрун розповіла, як вберегтися від похмілля

Зокрема, в. о. голови МОЗ назвала симптоми, які можуть свідчити про проблеми з печінкою: немає апетиту; погана переносимість жирної їжі; гіркота в роті; слабкість; жовтяниця; стомлення; світлі випорожнення; темний колір сечі; зуд.

Чиновниця наголосила, що найпоширеніше захворювання печінки сучасності – жирова хвороба. Воно виникає, коли в печінкових клітинах порушується обмін речовин і це призводить до дистрофічних змін органу.

Зазвичай хвороба має безсимптомний характер, але вона дуже небезпечна. Вона може переходити в фазу запалення, що в подальшому може призвести до цирозу печінки або гепатоцелюлярної карциноми.

Крім того, вона може сприяти виникненню цукрового діабету і серцево-судинних захворювань, як інсульти та інфаркти.

"Ніякі" гепатопротектори "або" прокапування "не допомагають одужати. На сьогодні найефективнішим засобом в лікуванні є здоровий спосіб життя – відмова від алкоголю (якщо він є причиною хвороби), збалансоване харчування і регулярні фізичні навантаження", – пояснила Супрун.

Також за її словами, найнебезпечнішими ліками для печінки є антибіотики. На другому місці – дієтичні добавки.

"Помилково вважати, що їх можна приймати безконтрольно і необмежено, так як" вітамінів багато не буває ". Вживання будь-якого засобу повинно бути медично виправдано і це вирішувати лікареві", – зазначила вона.

Печінка вражає і парацетамол. Тому регулярне самолікування, щоб збити температуру, небезпечне і може призвести до ураження печінки.

"Дбайте про свою печінку і заплануйте візит до лікаря. Кожному слід періодично проходити скринінг – здійснювати ультразвукове дослідження черевної порожнини і дізнаватися рівень печінкових проб", – резюмувала і. о. голови МОЗ.

Зараз ви читаєте новину «Супрун порадила, як уберегти печінку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути